امروز: 1399/11/05 | Sunday 24th of January 2021
رئیس انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی کشور در گفت‌وگو با آی‌هینا:

تشدید عوارض بیماران مبتلا به دیابت به دلیل عدم مراجعه به مرکز درمانی در شرایط شیوع کرونا/ بیماران باید بدون دغدغه به مراکز درمانی مراجعه کنند

رئیس انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی کشور گفت: شیوع بیماری کرونا و عدم مراجعه بیماران به خصوص بیماران مبتلا به دیابت به مراکز درمانی باعث تشدید عوارض بیماری‌ها شده است.

دکتر شکور امیدی، فوق تخصص ایمونولوژی از دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفت‌وگو با آی‌هینا، بیان کرد: به دلیل عدم مراجعه بیماران دیابتی قند خون آنها به موقع کنترل نشده و در نتیجه این موضوع باعث مزمن شدن بیماری و زخم دیابت می‌شود که در کل مشکلات بسیاری را برای این افراد ایجاد کرده است. 

وی ادامه داد: باید توجه داشت که ضعف سیستم ایمنی بدن باعث می‌شود که این بیماران سریعتر به کرونا مبتلا شوند.

رئیس انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی کشور تاکید کرد: به دلیل نبود واکسن آنفلوآنزا برای بیماران لازم است که از طریق فرآورده‌های طبیعی و سنتی سیستم ایمنی بدن را افزایش داد. 

وی بر اهمیت طب سنتی تاکید کرد و گفت: از طریق طب سنتی می‌توان عوارض بسیاری از بیماری‌ها را کاهش داد.در شرایط موجود باید تلاش کنیم با روش های طب سنتی و آگاهی به مردم با توجه به افزایش افسردگی و ضعف سیستم ایمنی بدن، این عوارض را کمتر کنیم.

دکتر امیدی افزود: لازم است که با ضد عفونی کردن مراکز درمانی و اطلاع رسانی دقیق در این خصوص این اطمینان در مردم ایجاد شود که بدون دغدغه به مراکز درمانی مراجعه کنند./33

برچسب ها: منتخب