امروز: 1399/11/05 | Sunday 24th of January 2021
مدیر عامل بیمه آتیه سازان حافظ:

آغاز طرح اجرای بیمه آتیه روستائیان در هرمزگان / طرح سبب کاهش هزینه های درمانی می شود

مدیر عامل بیمه آتیه سازان حافظ، از آغاز اجرای طرح آتیه خانواده روستائیان در استان هرمزگان خبر داد.

افشین مقصودی در گفت و گو با خبرنگار آی هینا، با اشاره به اینکه همه افرادی که از بیمه پایه سلامت روستایی برخوردار بوده می توانند در طرح بیمه تکمیلی ثبت نام کنند گفت: در چنین شرایطی متقاضیان از خدمات رایگان مراکز دولتی در بخش درمان سرپایی، بستری و دارویی رایگان بهره مند می شوند.

وی افزود: صنعت بیمه به عنوان یک پشتیبان در همه حوزه ها همچنان ناشناخته است، لذا باید تبلیغات گسترده ای به ویژه از سوی رسانه ها برای شناسایی مزایای استفاده از بیمه های مختلف انجام شود.

مقصودی با بیان اینکه طرح آتیه خانواده روستائیان کمک بسیاری به درمان افراد می کند تصریح کرد: اجرای این طرح در استان هرمزگان آغاز شده و در حال حاضر ۷۹۴ هزار روستایی در هرمزگان بیمه پایه سلامت دارند که از محل منابع دولتی تامین می شود؛ بنابراین اگر هر فرد روستایی حق بیمه سالانه بین ۶۰ تا ۸۰ هزار تومان را پرداخت کند، از خدمات درمان سرپایی بستری، ویزیت و دارویی رایگان در مراکز درمانی و بیمارستانی دولتی بهره مند خواهند شد.

وی تصریح کرد: البته در مراکز غیر طرف قرارداد بعد از دریافت اسناد درمانی، هزینه قابل پرداخت است.

مدیر عامل بیمه آتیه سازان حافظ اظهار داشت: در بیمه پایه سلامت روستایی هر فرد باید در بخش بستری ۵ درصد و در بخش سرپایی ۳۰ درصد هزینه ها را پرداخت کند ، اما اگر از بیمه تکمیلی بهره مند شود، هیچگونه هزینه ای برای درمان نمی پردازد، لذا هدف این طرح کاهش هزینه های درمان جمعیت روستایی است.

وی افزود: حق بیمه تکمیلی پرداختی روستائیان سالانه از ۶۵۰ تا ۸۰۰ هزار ریال در غالب ۳ طرح  ثبت نام از طریق سایت ATINS.IR ، مراجعه حضوری به خانه‌های بهداشت روستایی و مراجعه به دفاتر پیشخوان برای ثبت نام است.

برچسب ها: منتخب