امروز: 1399/11/05 | Sunday 24th of January 2021
امام جمعه شهرستان کبودرآهنگ :

حمایت از خانواده‌های نیازمند در دستور کار بیمه سلامت است

امام جمعه شهرستان کبودرآهنگ گفت: بیمه سلامت در روستاهای دورافتاده کبودرآهنگ چتر حمایتی خود را باز کرده و نسخه نویسی الکترونیکی گامی در مسیر پیشرفت کشور است .  

حجت الاسلام نقی باقری در گفت و گو با خبرنگار آی هینا گفت: امروز دنیا پیشرفت زیادی داشته است و خوشبختانه در ایران نیز در تمام عرصه‌ها از پیشرفت‌های جهان عقب نمانده‌ایم.
وی افزود: طرح نسخه‌نویسی الکترونیکی نیز در جهت پیشرفت کشور بوده و طرح خوبی است که باید به درستی اجرایی شود.
امام جمعه شهرستان کبودرآهنگ تاکید کرد: امروز شاید اجرای نسخه نویسی الکترونیک برای برخی سخت و مبهم باشد؛ اما فردای روشنی دارد که به نفع جامعه، مردم و آنهایی است که در حوزه سلامت زحمات شبانه روزی را متحمل می شوند.
وی نسبت به اینکه بیشترین بیمه شدگان کبودرآهنگ تحت پوشش بیمه سلامت هستند گفت: طبق فرموده مقام معظم رهبری مسوولان کاری کنند که بیماران و خانواده‌های آنها تنها دغدغه بیماری را داشته باشند، بدون تردید این فصل الخطابی است که بیمه سلامت حمایت از خانواده‌های نیازمند را دردستور کار قرار دهد.
حجت الاسلام باقری تاکید کرد: خوشبختانه بیمه سلامت در روستاهای دورافتاده نیز خدمات ارائه می‌دهد و جمعیت زیادی تحت پوشش این بیمه هستند.
امام جمعه شهرستان کبودرآهنگ بیان کرد: 650 هزار تومان حق بیمه برای دهک های بالا رقم بالایی نیست که فردی نتواند پرداخت کند و به همین دلیل مردم از بیمه سلامت استقبال می‌کنند و رضایت دارند.
حجت الاسلام باقری صرفه جویی در کاغذ، از بین رفتن مشکلات صدور و گم شدن دفترچه و نیز برخی موارد سوء استفاده از آن را از مزیت‌های طرح نسخ الکترونیک دانست و افزود: گاهی پزشکان داروهای گران قیمت و بدون نیاز بیمار در دفترچه تجویز می کنند، درحالی که مورد مصرف او نیست که با اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک شاهد این مشکلات نخواهیم بود و جلوی رانت ها نیز گرفته می‌شود.
وی با اشاره به اینکه کد ملی می تواند مشکلات فرد نسبت به همراه داشتن دفترچه و گاهی گم شدن و فراموش کردن آن را حل کند افزود: کم کم همه مراکز درمانی و داروخانه‌ها به سمت الکترونیکی شدن خواهند رفت .

برچسب ها: اسلاید, منتخب