امروز: 1399/11/05 | Saturday 23rd of January 2021
نماینده قائمشهر در مجلس در گفتگو با آی هینا؛

مجلس در افزایش اعتبارات بیمه تلاش می کند

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس شورای اسلامی انتظار دارد، در دوران مدیریتی جدید ، بیمه سلامت ارائه خدمات با کیفیت به بیمه شدگان و شناسایی اقشار نیازمند را به درستی انجام دهد.

کمال علیپور خنکداری در گفت و گو با خبرنگار آی هینا، با مثبت ارزیابی کردن عملکرد بیمه سلامت در کشور گفت: در گذشته اتفاقات قابل قبولی در بیمه سلامت با هدف ارائه خدمات مطلوب به بیمه شدگان رخ داد، اما انتظار داریم با ورود مدیریت جدید به این سازمان؛ عملکردها به شیوه مناسب تری ادامه پیدا کند.
نماینده مردم قائمشهر، جویبار و سوادکوه در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه حضور مدیران با تجربه و از حوزه دانشگاه می‌تواند در کاهش مشکلات بیمه سلامت موثر باشد افزود: در حال حاضر در روستاها مشکلاتی در دریافت خدمات بیمه ای وجود دارد، به ویژه این مشکلات برای اقشاری نظیر ایثارگران ، جانبازان و افراد کم درآمد بیشتر است؛ لذا بیمه سلامت می تواند برای کاهش مشکلات افراد کم درآمد فعالیت های مناسبی انجام دهد.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای، با بیان اینکه میزان رضایتمندی بیمه شدگان از اقدامات بیمه سلامت در شرایط مناسبی است تصریح کرد: بیمه سلامت باید در مقایسه با گذشته شناسایی اقشار نیازمند به خدمات بهداشتی و درمانی و افراد فاقد بیمه را به نحو مطلوب‌تری انجام دهد، چرا که بسیاری از افراد فاقد بیمه هیچ گونه دسترسی به مراکز درمانی و بیمارستان ها ندارند.
علیپور با تاکید براینکه، مجلس شورای اسلامی نظارت بر فعالیت های حوزه بیمه را به دقت انجام می‌دهد اظهار داشت: در اینکه بیمه سلامت نیازمند اعتبارات بیشتر برای ارائه خدمات با کیفیت است هیچ شکی وجود ندارد، اما مشکلات اعتباری و منابعی را مسئولان سازمان بیمه سلامت باید با مجلس شورای اسلامی در میان گذارند؛ البته مدیریت بر هزینه کرد منابع نیز نکته بسیار مهمی است که نباید فراموش شود.
وی یادآور شد: بدون تردید بودجه و اعتبارات بیمه سلامت باید برای سال آینده افزایش پیدا کند./۲۲

برچسب ها: اسلاید, منتخب