امروز: 1399/11/05 | Sunday 24th of January 2021
مديرعامل سازمان بيمه سلامت ايران در ديدار با نمايندگان كميسيون بهداشت مجلس مطرح كرد:

لزوم توجه به اختصاص كامل منابع براي حمايت هر چه بيشتر از بيمه شدگان در شرايط شيوع بيماري كرونا

مديرعامل سازمان بيمه سلامت ايران در ديداربا نمايندگان كميسيون بهداشت مجلس براختصاص كامل منابع سازمان و در نظر گرفتن منابع مناسب و پايدار در بودجه ساليانه براساس هزينه هاي سازمان به منظور حمايت هر چه بيشتر از بيمه شدگان در شرايط اقتصادي و شيوع بيماري كرونا در كشور تاكيد كرد.

به گزارش خبرنگار آي هينا، دكتر محمدمهدي ناصحي در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شوراي اسلامي حضور يافت و گزارشي از اقدامات انجام شده و برنامه های در دست اجرا براساس تکالیف و اسناد بالادستی و انتظارات بیمه شدگان و نمایندگان مجلس ارائه داد.

مديرعامل سازمان بيمه سلامت ايران گسترش پرونده الکترونیک سلامت، نسخه‌نویسی و نسخه‌پیچی الکترونیک، گسترش و توسعه برنامه پزشکی خانواده و نظام ارجاع در جمعیت روستایی و شهری، آموزش سلامت در راستای پیشگیری از بیماری‌ها، فرهنگ‌سازی و توانمندسازی بیمه‌شدگان، حذف دفترچه، خدمات دوراپزشكي و ... را از مهمترين برنامه هاي اين سازمان عنوان كرد.

وي در ادامه به حمايت سازمان از بيماران مبتلا به كرونا اشاره كرد و گفت: تمام پروتکل‌های درمانی که وزارت بهداشت تعریف کرده توسط بیمه سلامت قابل پرداخت است به نحوي كه درحال حاضر۱۰۰ درصد هزینه‌های درمانی بیماران کرونا تحت پوشش قرار دارد. ۹۰ درصد هزینه‌ها برای بیماران بستری و ۷۰ درصد برای بیماران سرپایی توسط بیمه سلامت پرداخت می شود.

طرح مطالبات و الزامات مورد نیاز سازمان از مجلس در راستای کمک در تحقق برنامه ها و اهداف در راستای ارتقاء کمیت و کیفیت خدمات و صیانت مالی هرچه بیشتر از بیمه شدگان به خصوص اقشار نیازمند از مهمترين موضوعات اين ديدار بود كه نمايندگان نيز قول مساعد دادند كه همراهي لازم را در حمايت از سازمان بيمه سلامت به ويژه در بودجه ساليانه با توجه به شرايط خاص كشور و شيوع بيماري كرونا داشته باشند./٣٣

برچسب ها: اسلاید, منتخب