امروز: 1399/11/05 | Sunday 24th of January 2021
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران خبر داد:

اختصاص هزار و پانصد میلیارد تومان اعتبار به طرح محله محور شهید سلیمانی به منظور شناسايي ناقلين كرونا

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ايران به اجرای طرح محله محور شهید سلیمانی به منظور رديابي ناقلين كرونا از ۱۵ آذر اشاره کرد و گفت: هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح محله محور شهید سلیمانی در سراسر کشور از سوي اين سازمان اختصاص خواهد يافت.

دكتر محمدمهدي ناصحي در گفت و گو با آي هينا در خصوص اجراي طرح سردار شهیدقاسم سلیمانی تا فروردین‌ماه 1400 باهدف بررسی افراد مشکوک به ابتلا به کرونا قبل از بستری، بيان كرد: این طرح به همت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بسیج و بیمه سلامت اجرایی می‌شود.

مديرعامل سازمان بيمه سلامت ايران ادامه داد: این طرح در اصل به دنبال پیشگیری و جلوگیری از انتشار ویروس کرونا در بین افراد جامعه است که در آن همکاری بسیج محله محور بوده و بیماران در منزل تحت مراقبت‌های بهداشتی و درمانی قرارگرفته و بسته‌های حمایتی مورد نیاز در اختیار خانواده‌های آنان قرار می‌گیرد.

ناصحی با بیان اینکه ۲ هزار و ۵۰۰ نفر در طرح شهید سلیمانی مشاركت مي كنند، گفت: این طرح با هدف قرنطینه کردن افراد به صورت محله محور طراحی شده که با پشتیبانی بیمه سلامت انجام می‌شود به نحوي كه برای اجرای درست این طرح ۱۵۰ میلیارد تومان تجهیزات و امکانات خریداری‌شده و در اختیار مراکز و تیم‌های مراقبتی قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: در این طرح نیروهای بسیجی با هماهنگی مراکز بهداشت در قالب تیم‌های نظارتی در کنار همکاران ما در شبکه‌های بهداشتی و درمانی تست رایگان و سریع کرونا از اقشار مختلف جامعه خواهند گرفت.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران بابیان اینکه در صورت مشاهده فرد مبتلا به کرونا، اجازه تردد به بیمار کرونایی داده نمی‌شود، گفت: در صورت تردد فرد خاطی جریمه‌ شده و از دریافت کلیه خدمات محروم می‌شود. این اقدامات در ستاد ملی کرونا پیش‌بینی‌شده است. نگاه ما این است که این طرح می‌تواند مؤثر واقع شود‌.

ناصحی بابیان اینکه طرح شهيد سليماني از ۱۵ آذر آغاز و تا ۱۵ فروردین ادامه دارد، گفت: این طرح  به‌صورت پایلوت نيست چراکه با نگاه علمی دیده‌ شده است.

وي افزود: بیمه سلامت به عنوان پشتیبان این طرح در مثلث سه گانه شبکه‌های بهداشت و درمان، بسیج و بیمه سلامت به اجرای طرح کمک می‌کنند و کادر درمانی شامل پرستار، بهورز و پزشک در این طرح همکاری خواهند داشت.

 مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ايران با اشاره به اينكه تاكنون ٨٥٠ ميليارد تومان براي درمان بيماران مبتلا كرونا از  سوي اين سازمان هزينه شده است، افزود: هزینه هر بیمار کرونایی ۶ میلیون تومان است که بیش از ۴ میلیون تومان آن را بیمه سلامت پرداخت می‌کند.

برچسب ها: اسلاید, منتخب