امروز: 1399/12/15 | Thursday 4th of March 2021
رييس بيمارستان روانپزشكي رازي تاكيد كرد:

ضرورت تحت پوشش بيمه قرار گرفتن خدمات توانبخشي براي بيماران روانپزشكي

رييس بيمارستان روانپزشكي رازي بر تحت پوشش بيمه قرار گرفتن خدمات توانبخشي براي بيماران روانپزشكي تاكيد كرد و گفت: سالانه حدود ٣٠ ميليارد تومان در اين زمينه هزينه مي شود كه براي تداوم و ارتقاي آن نيازمند حمايت بيمه ها هستيم.

به گزارش خبرنگار آي هينا، رضا دانشمند در مراسم بازديد مديرعامل سازمان بيمه سلامت ايران از بيمارستان روانپزشكي رازي بيان كرد: در اين بيمارستان تمام خدمات كامل پزشكي از سوي پرستاران، پزشكان و روانپزشكان به بيماران به بهترين شكل ارائه مي شود اين در حالي است كه در زمينه تعامل با سازمان ها به عنوان يك مركز نگهداري تعريف مي شود در حالي كه بيماران حاد و مزمن نيز در اين مركز درمان مي شوند.
وي ادامه داد: تعريف بيماران مزمن و نيازمندي هاي آنان در دستورالعمل هاي سازمان هاي بيمه گر را يكي از مشكلات عنوان كرد و افزود: اين موضوع به تنهايي در يك سال بيش از ٢٣ ميليارد تومان هزينه براي بيمارستان به همراه دارد كه بايد براي آن چاره اي انديشيده شود.
رييس بيمارستان روانپزشكي رازي همچنين گفت: اقدامات توانبخشي دراين مركز تنها در توانبخشي فيزيكي تعريف نمي شود بلكه توانبخشي رواني، اجتماعي، مهارت آموزي و مددكاري، فيزيوتراپي، كاردرماني و خدمات روانشناسي از ديگر اقداماتي است كه در اين بيمارستان انجام مي شود.
وي افزود: همچنين پزشكي از راه دور نيز از ديگر اقدامات اين بيمارستان است كه در دوران شيوع بيماري كرونا كمك بسياري به بيماران كرد.
دانشمند گفت: خدمات توانبخشي كارگاهي از اقدامات كم نظير اين بيمارستان در سطح كشور است. بسياري از بيماران در منزل با چالش هاي بسياري مواجه هستند كه با مراجعه به مراكز مراقبت روزانه مي توانند مهارت هاي لازم را كسب كنند كه اين موضوع در كاهش بستري بيماران تاثير بسزايي دارد و بايد به آن به عنوان يك فرصت اجتماعي و ملي نگاه كرد.
رييس بيمارستان روانپزشكي رازي بيان كرد: اميدواريم با نگاه ويژه سازمان هاي بيمه گر شاهد دوام و ارتقاي هر چه بهتر خدمات روانپزشكي به بيماران باشيم.
در پايان اين مراسم به پاس قدرداني و تداوم همكاري ها با نصب پلاك در مجموعه بيمارستان روانپزشكي رازي، درختي به نام دكتر محمد مهدي ناصحي مدير عامل سازمان بيمه سلامت ايران نامگذاري شد./ ٣٣

برچسب ها: منتخب