امروز: 1398/06/25 | Monday 16th of September 2019
قائم مقام بیمه سلامت استان اصفهان خبرداد:

آغاز طرح ارسال اسناد بستری در اصفهان / مشاهده اطلاعات بیماران درسامانه پرونده الکترونیکی سلامت

قائم مقام بیمه سلامت استان اصفهان گفت: اجرای طرح ارسال اسناد بستری به عنوان بخشی از سامانه پرونده الکترونیکی سلامت ایران از حدود 2 سال پیش به صورت آزمایشی در اصفهان آغاز شد.

احمدرضا ریاضیات درگفت وگو با خبرنگار آی هینا گفت: یکپارچه سازی اطلاعات سلامت امكان ارائه خدمات بهتر بهداشتی، درمانی و مدیریت بهتر نظام سلامت کشور را فراهم مي‌سازد. 

مدیر پروژه ارسال اسناد بستری سلامت اصفهان افزود: قبل از اجرای این طرح  با 606 نوع رفتار مختلف از بیمارستان های متعدد در کشور روبرو بودیم، اما با اجرای این طرح می توان به راحتی تمام اطلاعات و داده ها را به صورت نظام مند و یکپارچه به سیستم وارد کرد. 

وی تصریح کرد: در این سامانه تمام اطلاعات مورد نیاز از سن و اطلاعات شخصی تا اطلاعات بیمه ای قابل مشاهده است. 

ریاضیات نبود اطلاعات جامع از پزشکان کشور را یکی از مشکلات مربوط در حوزه سلامت دانست و ابراز امیدواری کرد با اجرای این طرح به صورت سراسری و تجمیع تمام اطلاعات این مشکل رفع شود. 

وی در رابطه با مراحل اجرای سامانه سپاس گفت: از زمانی که بیمار از بیمارستان ترخیص می شود، بیمارستان در کمتر از 48 ساعت فرصت دارد تا اطلاعات مورد نیاز را در سامانه وارد کند. 

مدیر پروژه ارسال اسناد بستری سلامت اصفهان، سهولت دسترسی به اطلاعات سلامت و افزايش دسترسي به اطلاعات يكپارچه بيماران را از مزایای اجرای این طرح اعلام کرد و افزود: با استفاده ازگزارش ها و اطلاعات یکپارچه سلامت، می توان برنامه ریزی های دقیق تری در حوزه سلامت انجام داد. 

وی تقویت زیرساخت های پرونده الکترونیک سلامت، ارتقای کیفیت داده ها در کلیه سطوح، رفع مشکلات کیفی داده ها، تبادل داده ها بر اساس استانداردهای موجود، عدم نیاز به گلوبال سازی پرونده ها و وجود اطلاعات صحیح در سطح ریز خدمات را از دیگر محاسن اجرای این طرح عنوان کرد. 

مدیر پروژه ارسال اسناد بستری سلامت اصفهان تاکید کرد: بیمه سلامت آذربایجان شرقی باید سوالات و مشکلات مشاهده شده در رابطه با این سامانه را با شرکت های ارائه دهنده خدمات مطرح کند.

 

برچسب ها: منتخب استانها