امروز: 1398/08/21 | Tuesday 12th of November 2019
مدیرکل بیمه سلامت استان یزد خبر داد:

اجرای طرح نسخه الکترونیک از اول تیرماه جاری در شهرستان تفت

مدیرکل بیمه سلامت استان یزد با اشاره به اینکه از مدت‌ها پیش اجرای طرح نسخه الکترونیک در استان یزد مورد پیگیری قرار گرفته است، اظهار داشت: این طرح از اول تیرماه جاری در شهرستان تفت اجرایی می‌شود.

محمد دریجانی با بیان اینکه با اجرای طرح نسخه الکترونیک ، دیگر در مطب پزشکان از نسخه‌های کاغذی و دفترچه‌ای خبری نیست و نسخه‌ها در بستر الکترونیکی صادر می‌شوند، گفت: مقدمات اجرای این طرح در شهرستان‌های میبد و اردکان نیز در حال آماده سازی است و به زودی این دو شهرستان نیز مجری این طرح خواهند شد.

مدیرکل بیمه سلامت استان یزد با اشاره به اینکه کاهش کاربرد دفترچه، کسب اطلاعات جامع و کامل از وضعیت بهداشت و درمان استان و … از مزایای این طرح است، افزود: البته این طرح فعلاً شامل مراکز درمانی دولتی و دانشگاهی نمی‌شود و در حال حاضر در بخش خصوصی، آزمایشگاه‌ها، سونوگرافی‌ها، داروخانه‌ها و… قابل اجراست.

دریجانی در مورد میزان اطمینان از زیرساخت‌های لازم در اجرای این طرح الکترونیک و میزان آمادگی لازم برای جلوگیری از معطلی مردم و ایجاد نارضایتی در آنها عنوان کرد: برای زمان‌هایی که دچار قطع اینترنت و مشکلاتی از این قبیل می‌شویم، برنامه‌ریزی شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از اجرای طرحی دیگر در بیمارستان‌های دولتی خبر داد و گفت: از اول تیرماه، در تمام بیمارستان‌های دولتی و دانشگاهی، دیگر پرونده کاغذی پذیرش نخواهد شد و با اجرای این طرح در مصرف بیش از ۴ تا ۵ میلیون کاغذ صرفه جویی می‌شود.

دریجانی در مورد پرداخت‌های بیمه سلامت به مراکز درمانی نیز اظهار داشت: مطالبات بسیاری از مراکز بین ماه‌های ۹ تا ۱۱پرداخت شده و در برخی مراکز نیز پرداخت‌های سال ۹۸ آغاز شده است.همچنین تمام مراکز دولتی و دانشگاهی، خصوصی و خیریه، مطب‌ها، داروخانه ها و … مطالبات خود را تا پایان فروردین ماه ۹۸ به مبلغ ۱۵.۵ میلیارد تومان دریافت کرده‌اند.

برچسب ها: منتخب استانها