امروز: 1398/08/21 | Tuesday 12th of November 2019
مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان شرقی خبر داد:

انجام طرح رسیدگی الکترونیک اسناد بستری در ۳۰ بیمارستان آذربایجان شرقی

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان شرقی گفت: طرح ارسال و رسیدگی الکترونیکی اسناد بستری که به صورت آزمایشی بعد از استان اصفهان در آذربایجان شرقی و چند استان دیگر در حال اجرا است، با موفقیت در ۳۰ بیمارستان دانشگاهی این استان در حال انجام است.

وحید مجیدی در گفت‌وگو با خبرنگار آی هینا در آذربایجان شرقی درباره اجرای طرح ارسال و رسیدگی الکترونیکی اسناد بستری افزود: این اقدام همسو با وظایف دولت در توسعه دولت الکترونیک است که هم مورد تاکید رییس جمهور و هم وزیر ارتباطات بوده و خوشبختانه با تعامل خوب وزارت بهداشت با سازمان بیمه سلامت در حال اجرا است.

 وی ادامه داد: همچنین ۲ هزار نفر ساعت دوره‌های آموزشی به منظور آشنایی با سامانه ارسال اسناد بستری در آذربایجان شرقی برگزار شده است. امیدواریم این سامانه در سایر سازمان‌های بیمه گر و بیمارستان‌های خصوصی نیز محقق شود.

 مجیدی بیان کرد: اجرای کامل این طرح باعث افزایش سرعت و دقت در رسیدگی، حذف کاغذ و مستندسازی الکترونیکی با تمام جزییات پرونده بستری شده و قرار است این طرح از ابتدای تیر ماه ۹۸ در آذربایجان شرقی به صورت کامل راه اندازی شود.

 مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان شرقی گفت: ماهانه حدود ۳۵ هزار پرونده اسناد بستری در آذربایجان شرقی صادر می‌شود که برای هر پرونده به طور متوسط بین ۱۵ تا ۲۰ برگ کاغذ صرف شده و با انجام این طرح حدود ۶۰۰ برگ در ماه و حدود ۷ میلیون و ۲۰۰هزار برگ کاغذ در سال صرفه جویی می‌شود. / ۱۱

 

برچسب ها: منتخب استانها