امروز: 1399/03/12 | Monday 1st of June 2020

آئین پروژه نسخه نویسی در شهرستان ایذه آغاز شد

آئین آموزش پروژه نسخه نویسی الکترونیک در شهرستان ایذه با حضور مسئولین استان و شهرستان ایذه آغاز شد.

به گزارش خبرنگار آی‌هینا، این مراسم باحضور معاون ، روسای ستادی و کارشناسان اداره کل بیمه سلامت خوزستان ، رئیس نظام پزشکی شهرستان‌های ایذه و باغملک، مسئول شبکه بهداشت و درمان ایذه ، رئیس اداره بهزیستی ، مدیر شبکه بهداشت باغملک و موسسات طرف قرارداد در شهرستان ایذه برگزار شد.

کوروش سپهریان رئیس اداره کل بیمه سلامت شهرستان ایذه با اشاره به اینکه حدود  ۱۴۲ هزار نفر بیمه شده در شهرستان ایذه تحت پوشش ان اداره کل هستند، گفت: همچنین تعداد ۲۰ مطب پزشک عمومی و متخصص ، ۱۳ داروخانه ، ۴ آزمایشگاه و ۳۰  مرکز شامل بیمارستان ، درمانگاه شهری و روستایی و فیزیوتراپی و غیره در این شهرستان در حال فعالیت هستند‌.

وی در ادامه افزود: حفظ تعامل با بیمه‌شدگان از مهمترین دستاوردهای سازمان بیمه سلامت کشور است و با توجه به طرح توسعه نظام سلامت و اجرای الکترونیکی، نرم افزار نسخ الکترونیکی در راستای صرفه جویی در وقت و هزینه بسیار موثر است.

سپهریان ادامه داد: با مطرح شدن شهرستان ایذه به عنوان مجری طرح نسخه نویسی الکترونیک با استقبال خوب فرماندار، شبکه بهداشت و درمان ، نظام پزشکی، پزشکان و موسسات طرف قرارداد مواجه شدیم که امیدواریم با تعاملات لازم و همدلی و همکاری هرچه سریعتر این امر محقق شود.

وی با اشاره به تعهد سازمان در خصوص طرح تشویقی یادآور شد: پزشکان و موسسات طرف قرارداد با ارائه اسناد پزشکی در هرماه ۹۰ درصد مطالباتشان ظرف حداکثر یک هفته پرداخت خواهد شد.

در ادامه دکتر امام زاده معاون اداره کل بیمه سلامت خوزستان استقراردولت الکترونیک، حذف دفترچه، کاهش زمان، مدیریت بهینه منابع صرفه جویی درکاغذ، کاهش تقاضاهی القایی وتبادل اطلاعات (سرپایی) را از مزیت‌های اجرای این طرح ملی عنوان کرد و افزود: هدف اصلی حذف دفترچه در چرخه درمان سازمان بیمه سلامت کشور است .

وی ادامه داد: اجرای این طرح ابتدا در حوزه بستری و سرپایی آغاز شد به نحوی که بیمارستان‌های استان به صورت پایلوت در هر دانشگاه مجری اجرای این طرح در بخش بستری هستند که در تیرماه سال جاری آغاز بکار خواهند کرد. 

امام زاده عنوان کرد: پیش از این طرح نسخه نویسی الکترونیک به صورت پایلوت در شهر حمیدیه اجرا شد و ایذه  دومین شهرستان مجری این طرح انتخاب شده است. شهرستان ایذه بدلیل ظرفیت بالا ، وجود متخصصان متعدد و دارا بودن همه موسسات طرف قرارداد می‌تواند به عنوان اولین شهرستان رسمی این طرح در استان خوزستان باشد.

برچسب ها: منتخب استانها