امروز: 1398/08/22 | Wednesday 13th of November 2019
مدیرکل بیمه سلامت استان خراسان جنوبی :

هزینه های القایی موجب آسیب در بخش سلامت میشود

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی گفت: هزینه های القایی چه از سمت مردم و چه از سمت جامعه پزشکی باشد، بخش سلامت را دچار آسیب می‌کند.

به گزارش آی‌هینا؛ علی اربابی در دیدار با معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه هدف و رسالت اصلی سازمان بیمه سلامت، حفاظت مالی از بیمه شدگان در برابر هزینه‌های درمانی است، بیان کرد: حدود 65 درصد از جمعیت استان تحت پوشش سازمان بیمه سلامت هستند که عمده‌ بیمه شدگان در استان روستایی بوده و در حال حاضر نیز بیمه شدگان مددجوی کمیته امداد نیز به سازمان بیمه سلامت ملحق شده‌اند که امیدواریم با تأمین منابع مالی و درایت بیشتر از گذشته بتوانیم به این قشر خدمات مناسبی ارائه دهیم.

وی در ادامه به اقدامات صورت گرفته در بحث مدیریت منابع و مصارف اشاره کرد و افزود: رویکرد این سازمان به سمت کاهش هزینه‌ها بوده به طوری که هزینه‌های سال ۹۷ این اداره کل نسبت به سال ۹۶ حدود 15 درصد کاهش داشته و این کاهش به معنای در تنگنا قرار دادن مردم برای گرفتن خدمات و محدود کردن خدمات نبوده، بلکه بیشتر خدمات مازاد و القایی مدیریت شده است چراکه هزینه های القایی چه از سمت مردم و چه از سمت جامعه پزشکی باشد،  بخش سلامت را دچار آسیب می کند.

مدیرکل بیمه سلامت استان ادامه داد: یکی از راهکارهای خوبی که به کاهش هزینه‌ها چه از جیب مردم و چه از جیب دولت کمک شایانی می‌کند، الکترونیکی کردن خدمات است و سازمان بیمه سلامت این توفیق را داشته که در این راستا نیز اقدامات خوبی از جمله اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی، همکاری با دانشگاه علوم پزشکی در اجرای طرح نظام ارجاع الکترونیکی روستائیان و همچنین ایجاد پرونده سلامت بیمه شدگان داشته است. 

اربابی در پایان همکاری و حمایت معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار را در فرهنگ سازی و اجرای هرچه بهتر برنامه های این اداره کل دراستان خواستار شد.

ناصرخوش خبر معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی نیز در این دیدار گفت: یکی از توفیقات دولت تدبیر و امید، موضوع سلامت در جامعه بود که اجرای برنامه‌ها در این زمینه رضایتمندی خوبی را بدنبال داشت. 

خوش خبر تصریح کرد: با توجه به اینکه بیمه سلامت با آحاد مردم جامعه در ارتباط است، مدیریتی علمی و درست را می‌طلبد و مردم نیز برای اینکه بتوانند با تغییرات جدید و به روز همراستا و به تغییر نگرش برسند نیاز به صبر و حوصله دارند.

وی افزود: برخی از کارهایی که به صورت جدید ایجاد می‌شود، نیاز به یک پیوست فرهنگی مناسب دارد و از آنجایی که فعالیت‌های بیمه سلامت با مردم در ارتباط است باید تمام اقدامات مورد نیاز برای رضایتمندی انجام شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی پیشنهاد داد: با توجه به اینکه برخی از فعالیت های دانشگاه علوم پزشکی در شهرهای استان برای الکترونیکی شدن است، شما هم می‌توانید برای تسریع امور در کنار آنها فعالیت‌های خود را انجام دهید. 

خوش خبر به خدمات خوب بیمه سلامت در استان اشاره کرد و گفت: به کارگیری نیروهای بیمارستانی متعهد و متخصص و اینکه خودشان الگوی صبر و درستکاری باشند، می‌تواند سطح رضایتمندی مردم را افزایش دهد.

وی بیان کرد: هرگونه همکاری و حمایتی که از سمت این معاونت نیاز باشد را با بیمه سلامت خواهیم داشت.

 

برچسب ها: منتخب استانها