امروز: 1399/03/18 | Sunday 7th of June 2020
مدیرکل بیمه سلامت کردستان خبر داد:

188 میلیارد ریال به موسسات درمانی طرف قرارداد پرداخت شد

مدیر کل بیمه سلامت کردستان گفت: در یک ماهه نخست امسال 188 میلیارد و 75 میلیون ریال به موسسات تشخیصی درمانی طرف قرداد بیمه سلامت کردستان پرداخت شد. 

به گزارش آی‌هینا،  انور اسماعیلی بیان کرد: در موسسات دولتی دانشگاهی بخش بستری و سرپایی 131 میلیارد ریال و به موسسات غیر از دولتی دانشگاهی در فروردین ماه امسال 56 میلیارد ریال پرداخت شده است.

اسماعیلی با اشاره به هزینه‌های پرداخت شده در بخش موسسات دولتی دانشگاهی افزود: 20 میلیارد ریال در داروخانه و 111 میلیارد و 905 میلیون ریال به صورت قطعی پرداخت شده است.

وی ادامه داد: به موسسات غیر از دولتی دانشگاهی در بخش های بیمارستان، داروخانه، آزمایشگاه، پزشکان و دندانپزشکان، تصویربرداری، فیزیوتراپی، درمانگاه و سطح یک روستایی در مدت یک ماهه اول امسال 56 میلیارد و 170 میلیون ریال توسط بیمه سلامت استان پرداخت شده است.

اسماعیلی اظهار داشت: در حال حاضر حدود 70 درصد جمعیت استان کردستان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند که 60 درصد آن را روستاییان تشکیل می‌دهند.

مدیرکل بیمه سلامت کردستان با بیان خدمات ارائه شده در روستاها گفت: 90 درصد پزشکان حاضر در مراکز بهداشت و درمان روستایی در همان محل مستقر هستند، اگر مردم به پزشکان عمومی حاضر در این درمانگاه‌ها اعتماد داشته باشند هم بار مالی که به آنان در صورت مراجعه به پزشکان حاضر در سطح شهرها تحمیل می‌شود، کم می‌شود و هم هزینه‌های اضافه‌ای برای این سازمان در بر نخواهد داشت.

به گفته وی، در حال حاضر 436 قلم دارویی در مراکز درمانی روستایی وجود دارد و حق ویزیت پزشکان مستقر در مراکز روستایی 5 هزار ریال است و برای هر آزمایش فقط 15 درصد آن را بیمار پرداخت می‌کند.

اسماعیلی با اشاره به بیماران خاص اظهار داشت: پنج بیماری ام‌اس، هموفیلی، پیوند کلیه، تالاسمی و دیالیز به عنوان بیماری خاص تحت پوشش بیمه درمانی سلامت تعیین شده‌اند و افرادی که در رابطه با این بیماری‌ها نیاز به خدمات درمانی و دارویی دارند در کلیه مراکز دولتی می‌توانند خدمات رایگان دریافت کنند.

وی با بیان اینکه سال گذشته در بحث بیماران خاص 250 میلیارد ریال هزینه در کردستان صرف شده است، افزود: در رابطه با بیماران خاص تا سال گذشته هزار و 640 نفر تحت پوشش بیمه سلامت بودند که امسال با تجمیع بیمه شدگان کمیته امداد نیز این تعداد به حدود 2هزار نفر می‌رسد.

برچسب ها: منتخب استانها