امروز: 1399/05/14 | Tuesday 4th of August 2020
مدیرکل بیمه سلامت استان سیستان و بلوچستان مطرح کرد :

لزوم استفاده از ظرفیت پزشکان خانواده در حوزه پیشگیری

مدیرکل بیمه سلامت استان سیستان و بلوچستان بر استفاده از ظرفیت پزشکان خانواده در 220 مرکز خدمات جامع سلامت روستایی در حوزه پیشگیری از بیماری‌ها تاکید کرد و گفت: پزشک خانواده می‌تواند با فرهنگ سازی مردم به سمت تغییر سبک زندگی، ورزش، نحوه تغذیه و ... ابعاد مختلف سلامتی را به درستی معنا کند.

رضا عباسی در گفت‌وگو با آی‌هینا بر توجه به پیشگیری و تغییر سبک زندگی تاکید کرد و افزود: وزارت بهداشت برنامه‌هایی در حوزه پیشگیری پیگیری می کند که ما نیز باید در کنار آن در بین مردم فرهنگ سازی کنیم به نحوی که این اداره کل در کمپین فشار خون نیز حضور فعالی داشته است. 

وی ادامه داد: گرچه شاید دید افکار عمومی نسبت به بیمه سلامت بیشتر مربوط به پرداخت‌هایی است که در حوزه درمان انجام می‌شود، ولی ما باید در کنار وزارت بهداشت در برنامه‌های پیشگیری بیشتر فعالیت داشته باشیم و در کمپین‌ها و اقداماتی که در سطح کشور انجام می شود، همکاری کنیم. 

مدیرکل بیمه سلامت استان سیستان و بلوچستان گفت: ما از پزشک خانواده فقط نباید بخواهیم که درمان کند بلکه این گروه می‌توانند در چارچوب نظام مراقبت‌های بهداشتی اولیه عمده مسائل را در نظر بگیرد تا در نهایت به سمتی حرکت کنیم که از بیماری جلوگیری شده و بیمار نیاز به ارجاع نداشته باشد. 

عباسی بیان کرد: پزشک خانواده می‌تواند با فرهنگ سازی مردم به سمت تغییر سبک زندگی، ورزش و نحوه تغذیه و ... ابعاد مختلف سلامتی را به درستی معنا کند. طبق تعریف سازمان جهانی بهداشت سلامت فقط نبود بیماری نیست بنابراین اگر دراین موضوع ابعاد اجتماعی و روانی را نیز مدنظر قرار دهیم بسیاری از مشکلات حل می‌شود./33

برچسب ها: منتخب استانها