امروز: 1398/08/22 | Wednesday 13th of November 2019
مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی:

اعتلای دانش و فرهنگ بیمه سلامت از وظایف عمده شورای اطلاع رسانی است

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی در نشست شورای اطلاع رسانی که با حضور مسئولان این اداره کل و شماری از خبرنگاران آغاز به کار کرد، گفت: این شورا به منظورسیاستگذاری در حوزه اطلاع رسانی و هدایت شبکه ها و مراکز اطلاعاتی و هماهنگی فعالیت آنها تشکیل شد.

به گزارش آی‌هینا، علی اربابی تدوین برنامه ‌ای میان مدت و بلندمدت در زمینه تحقیقات بنیادی، توسعه‌ای و کاربردی اطلاع رسانی را از دیگر اهداف تشکیل شورای اطلاع رسانی بیمه سلامت استان عنوان کرد و گفت: سیاستگذاری برای اطلاع رسانی در چارچوب سیاست‌های کلی سازمان بیمه سلامت با توجه کامل به سیاست‌های کلان سازمانی ایجاد خواهد شد.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی بیان کرد: بر اساس ماده پنج آیین نامه شورای اطلاع رسانی سازمان بیمه سلامت، ۱۰ وظیفه و سیاست برای اعضای شورای اطلاع رسانی استان‌ها در نظر گرفته شده است.

وی گفت: ایجاد شرایط لازم برای تسهیل و تسریع تولید، ذخیره‌سازی، ساماندهی، توزیع، گسترش اخبار و اطلاعات و آموزش‌های مرتبط با مخاطبان در بستر برنامه‌های نوین ارتباطی در سازمان بیمه سلامت از جمله این وظایف است.

اربابی افزود: تدوین و تصویب مفاهیم، تعاریف، مقررات، آیین‌نامه، قواعد و معیارهای اطلاع رسانی، تنظیم مقررات مربوط به چگونگی بهره‌گیری از شبکه‌های اطلاع رسانی و تصویب آن، ایجاد هماهنگی در راه‌اندازی و توسعه سیاست‌های بهره‌گیری از فناوری‌های نوین اطلاعاتی و ایجاد زمینه‌های لازم برای اعتلای دانش و فرهنگ بیمه سلامت از دیگر وظایف عمده شورای اطلاع رسانی است.

وی گفت: اکنون ۴۷۰ هزار نفر برابر با ۶۵ درصد جمعیت خراسان جنوبی زیر پوشش بیمه سلامت قرار دارند و ۳۰۵ مرکز درمانی، پزشکی و سایر مراکز طرف قرارداد بیمه سلامت استان هستند که خدمات مربوط به مردم در سطوح مختلف یک، دو و سه با همکاری و همیاری پزشکان بخش خصوصی و دانشگاه علوم پزشکی در بخش دولتی ارایه می‌شود.

برچسب ها: منتخب استانها