امروز: 1398/08/22 | Wednesday 13th of November 2019
مدیرکل بیمه سلامت استان البرز مطرح کرد:

ضرورت استفاده از پرونده الکترونیک سلامت دراستان البرز

مدیرکل بیمه سلامت البرز گفت: الکترونیکی شدن پرونده‌های بستری بیماران درالبرز نیازمند پیگیری است.

سعید جوانشیر درگفت وگو با خبرنگار آی هینا گفت: در حال حاضر بیش از 450 هزار بیمه شده در البرز داریم که هزار و 937 نفر آنها بیمار خاص هستند.
وی افزود: حدود 9 درصد هزینه‌های درمانی استان مربوط به بیماران خاص است که در مقایسه با سال‌های قبل کاهش داشته است.
جوانشیر درخصوص اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی در البرزتصریح کرد: این طرح سه سال است که در استان کرمان در حال اجرا بوده و به دنبال اجرایی کردن آن در البرز هستیم که بر اساس آن بنا شده یکی از شهرهای استان به عنوان پایلوت انتخاب شود و پزشکان آن شهر نسخه بیماران خود را به صورت الکترونیکی صادر کنند.
وی با بیان اینکه پیگیرالکترونیکی شدن پرونده‌های بستری بیماران البرزی هستیم اظهارداشت: به دنبال اجرای این طرح در بیمارستان رجایی به صورت پایلوت هستیم اما ابتدا باید مسائل حقوقی مانند برگزاری مناقصه در این خصوص حل شود تا بتوانیم اجازه اجرای آن را دریافت کنیم.
جوانشیر تاکید کرد: در پرونده الکترونیک سلامت تمامی خدماتی که یک نفر از تمامی بیمه‌ها از جمله بیمه تامین اجتماعی، بیمه سلامت و دیگر موارد دریافت می‌کند باید به این مجموعه وصل باشد.
مدیر کل بیمه سلامت البرز با اشاره به هزینه پرداختی به موسسات درمانی گفت: امسال 15 میلیارد تومان به موسسات درمانی استان پرداخت شده است ، البته سال گذشته هم 196 میلیارد تومان به موسسات درمانی استان پرداخت شده است.
وی افزود:  در حال حاضر 85 میلیارد تومان به موسسات بدهکار هستیم که 45 میلیارد آن به دانشگاه علوم پزشکی مربوط است.

 

برچسب ها: منتخب استانها