امروز: 1399/03/18 | Sunday 7th of June 2020
معاون بیمه خدمات سلامت اداره کل بیمه سلامت استان اصفهان:

سالانه حدود یک درصد به مبتلایان دیابت در کشور افزوده می‌‎شود/ زنگ خطر بیماری دیابت به صدا درآمده است

معاون بیمه خدمات سلامت اداره کل بیمه سلامت استان اصفهان با اشاره به اینکه سالانه حدود یک درصد به مبتلایان دیابت در کشور افزوده می‌‎‌شود که این موضوع زنگ خطر جدی محسوب می‌شود، گفت: با پیشگیری و شناسایی به راحتی می‌توان از عوارض خطرناک این بیماری جلوگیری کرد.

فرهاد مشاوری در گفت‌وگو با آی‌هینا با اشاره به اینکه 10 درصد جمعیت کشورمان مبتلا به بیماری دیابت هستند، گفت: این بیماری در سال‌های اخیر به بزرگترین اپیدمی‌های تاریخ جهان تبدیل شده است به طوری كه 425 میلیون نفر در سنین 20 تا 79 سال تا پایان سال 2017 به بیماری دیابت مبتلا بودند و پیش بینی می شود تا سال 2045 با سیر صعدوی این بیماری تعداد مبتلایان به 619 میلیون نفر در جهان افزایش یابد.
معاون بیمه خدمات سلامت اداره کل بیمه سلامت استان اصفهان افزود: مداخلات پیشگیرانه روی افراد بزرگسال مبتلا به دیابت آنقدر ‏تاثیر ندارد که روی کودکان موثر است. تمرکز بر تغذیه سالم و فعالیت بدنی کودکان و نوجوانان اولین هدفی است که باید به آن توجه شود که در این زمینه رسانه‌ها می ‌توانند کمک کننده باشند تا باورهای اشتباه تغییر کند.‏
وی بیان کرد: بعد از تصادف شایع ترین عامل قطع عضو، مبتلایان به دیابت هستند كه با وخیم شدن وضعیت جسمانی ممكن است دچار قطع عضو شوند.
مشاوری افزود: باید نسبت به این بیماری شناخت مناسبی داشته باشیم و برای مبتلانشدن تلاش كنیم، چرا كه نزدیك به 75 درصد افرادی كه فكر می‌كنند قندشان كنترل است اشتباه می‌كنند.
معاون بیمه خدمات سلامت اداره کل بیمه سلامت استان اصفهان با بیان اینکه حدود ۱۵ درصد هزینه‌های حوزه سلامت مربوط به بیماری دیابت است، گفت: درصد زیادی از بودجه برای درمان بیماری‌های غیر واگیر اختصاص پیدا می‌کند در حالی که با پیشگیری و کنترل می توان علاوه بر تامین سلامت مردم، هزینه‌ها را نیز کاهش داد./33

برچسب ها: منتخب استانها