امروز: 1399/03/18 | Sunday 7th of June 2020
مدیر کل بیمه سلامت خراسان رضوی:

ارائه خدمات بیمه ای به مددجویان تنها منحصر به افرادی است که دفترچه بیمه دریافت کنند

مدیر کل بیمه سلامت خراسان رضوی گفت: امروز پس از گذشت حدود سه ماه از آغاز اجرای این طرح شاهد آن هستیم که از جمعیت 72 هزار مدد جوی تحت پوشش کمیته امداد استان، فقط حدود 35 هزار دفترچه صادر شده است و این درحالی است که خدمات بیمه‌ای سازمان بیمه سلامت ایران فقط به افرادی که دارای دفترچه درمانی این سازمان هستند تعلق خواهد گرفت.

به گزارش آی‌هینا، جلسه بررسی چالش‌های ارائه خدمات به بیمه شدگان صندوق سایر اقشار، نظام ارجاع سطح یک امروز با حضور دکتر سیدمرتضی وجدان مدیر کل بیمه سلامت خراسان رضوی، دانشور قائم مقام کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره)استان، حکیمی معاون بهداشت و درمان کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) استان، دکتر رمزی معاون خدمات سلامت و اسحاقی معاون پشتیبانی و توسعه منابع و سایر روسای ستادی اداره کل بیمه سلامت استان در محل دفتر مدیریت این اداره کل برگزار شد.
در این جلسه دکتر وجدان گفت:ستاد سازمان بیمه سلامت ایران با همکاری ستاد کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) در کشور با هدف ایجاد عدالت اجتماعی در حوزه سلامت کشور و برخورداری اقشار آسیب پذیر از خدمات حوزه سلامت در ابتدای سال جاری تفاهم نامه همکاری مشترکی را امضاء کرده‌اند.
وی افزود: در زمان انعقاد این تفاهم نامه همکاری مشترک و با توجه به پیش بینی تسهیل در ارائه خدمات بیمه ای برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره)، انتظار براین بود تا مددجویان بلافاصله جهت دریافت دفترچه درمانی خود به دفاتر پیشخوان طرف قرارداد باسازمان بیمه سلامت ایران مراجعه کنند.
مدیر کل بیمه سلامت خراسان رضوی ادامه داد: از چالش‌های موجود این طرح ملی عدم پیش بینی نحوه ارائه خدمات حمایتی است که کمیته امداد قبلا  به مددجویان خود ارائه داده است و حال که این مددجو دفترچه بیمه سلامت دریافت می‌کند، با چه راهکاری باید از خدمات حمایتی کمیته امداد بهره‌مند شود.
وی افزود: از ابتدای شروع این طرح تاکنون ۱۰۲ پزشک خانواده طرف قرارداد با کمیته امداد استان به اداره کل بیمه سلامت خراسان رضوی معرفی شده‌اند تا اطلاعات آنها جهت ارائه خدمات سلامت به مددجویان کمیته امداد استان در سامانه‌های سازمان بیمه سلامت ایران ثبت شود.
مدیر کل بیمه سلامت خراسان رضوی تاکید کرد: اداره کل بیمه سلامت خراسان رضوی آمادگی دارد تا تمام خدمات مندرج در متن تفاهم نامه همکاری مشترک با کمیته امداد حضرت امام خمینی( ره)را به مددجویان و در قالب یکی از صندوق‌های بیمه‌ای این سازمان ارائه کند.

برچسب ها: منتخب استانها