امروز: 1399/03/18 | Sunday 7th of June 2020
مدیرکل بیمه سلامت استان کهگیلویه وبویراحمد:

نسخ الکترونیکی ازشهریورماه ۹۸اجباری می شود

 مدیرکل بیمه سلامت استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: اجرای نسخ الکترونیکی ازشهریورماه ۹۸ اجباری می شود.

 غلامرضا کاظمی در گفت و گو با خبرنگار آی هینا گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد جهت تحقق اهداف پرونده الکترونیک در شهر یاسوج اجرای نسخه نویسی الکترونیکی را آغاز کرده است.

 وی  به نقاط قوت این طرح اشاره کرد و افزود: رصد اطلاعات و خدمات تکراری غیرضرور ، امکان ایجاد پرونده الکترونیک سلامت ، ارجحیت رسیدگی الکترونیک بر رسیدگی کاغذی و نیاز به فضای فیزیکی و بایگانی از نتایج این طرح است.

 وی به صرفه جویی در مصرف کاغذ و حفظ محیط زیست اشاره و تاکید کرد:  امکان اجرای دستورالعمل های صادره در قالب فرمت های الکترونیک با خطای کمتر نسبت به رصد انساني، حذف هزینه چاپ دفاتر درمانی، امکان ایجاد پرونده الکترونیک سلامت با لینک به برنامه های مشابه نظیر پزشک خانواد و امکان آنالیز و تحلیل مناسب از هزینه ها در صورت داشتن گزارش گیری مناسب نیز از دیگر اهداف این طرح است.

مدیرکل بیمه سلامت استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: نسخه نویسی الکترونیکی سه سال پیش در استان کرمان آغاز که پس از رفع اشکالات دستور فراگیری آن صادر شده است.

 وی با بیان اینکه ابطال دفترچه برای کشور سالانه حدود ۸۰۰ میلیارد ریال هزینه دارد گفت: در تجویز کاغذ  مشکلاتی از جمله خوانا نبودن، عدم شفافیت و خط خوردگی نسخه وجود نیز دارد.

 

برچسب ها: منتخب استانها