امروز: 1399/03/12 | Monday 1st of June 2020
مدیرکل بیمه سلامت استان گلستان در گفت‌وگو با آی‌هینا:

رعایت راهنماهای بالینی اقدامی در جهت مشتری مداری است

مدیرکل بیمه سلامت استان گلستان با اشاره به اینکه این سازمان در قبال صیانت از سلامت مردم مسئول بوده و باید خدمات به طور منطقی و براساس نیاز بیمار تجویز شود، گفت: تعریف جدید مشتری مداری این نیست که هر چه مشتری می گوید را انجام دهیم، بلکه مشتری مداری واقعی به معنای این است که از حقوق و سلامت بیمه‌شدگان دفاع کنیم. 

سید محمد حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار آی‌هینا در خصوص اجرای راهنماهای بالینی بیان کرد: این سازمان تاکنون در پی ابلاغ وزارت بهداشت از نیمه دوم سال 97 راهنماهای بالینی را برای بیماران شیمی درمانی و داروی بیماران صعب‌العلاج انجام داده است. همچنین خدماتی از جمله رادیوتراپی نیز که اشعه آن برای افراد مضر است، از طریق راهنمای بالینی انجام می‌شود.
وی ادامه داد: همچنین اجرای راهنماهای بالینی برای خدمات تصویربرداری از جمله ام آر آی، سی تی اسکن و پزشکی هسته‌ای انجام می‌شود به طوری که به موسسات درمانی در این خصوص آموزش داده شده است و مطالبات آن‌ها براساس اجرای راهنماهای بالینی پرداخت خواهد شد.
مدیرکل بیمه سلامت استان گلستان با اشاره به اینکه اجرای راهنماهای بالینی بر مدیریت هزینه‌های غیر ضروری نیز تاثیر بسیاری دارد، گفت: عدم اجرای راهنماهای بالینی باعث می‌شود که افراد به راحتی به هر مرکز درمانی مراجعه کرده و خدمات تکراری غیرضروری را دریافت کنند. در بسیاری از کشورها از جمله انگلیس که از سرانه درمان بالایی برخودارد هستند، اقدامات درمانی براساس راهنماهای بالینی انجام می‌شود بنابراین در شرایطی که کشور با کمبود منابع مواجه بوده و سرانه درمان پایینی دارد باید این اقدام را به طور جد آغاز کند که هم به نفع مردم و هم به نفع حوزه سلامت است.
حسینی ادامه داد:  طی تحقیقات به عمل آمده در جهان مشخص شده است که بسیاری از بیماری‌ها به دلیل خدمات غیر ضروری از جمله مواجه شدن افراد با اشعه‌های مختلف و مصرف غیر منطقی و خودسرانه دارو ایجاد شده است.
مدیرکل بیمه سلامت استان گلستان تاکید کرد: رعایت راهنماهای بالینی یکی از اقداماتی است که منجر به مشتری مداری می شود حتی اگر در ظاهر بیمه شده از این اقدام ناراحت باشد ولی در نهایت منافع جسمی را برای فرد به همراه خواهد داشت./33

برچسب ها: منتخب استانها