امروز: 1399/03/12 | Monday 1st of June 2020
معاون خدمات بیمه سلامت اداره کل بیمه سلامت کردستان:

نسخ نویسی الکترونیک شاخص بهره وری بیمه را ارتقاء می دهد

معاون خدمات بیمه سلامت اداره کل بیمه سلامت کردستان گفت: سازمان بیمه سلامت در راستای استقرار سازمان الکترونیک و به جهت بهره گیری از فناوری های نوین اقدام به راه اندازی سامانه نسخه نویسی الکترونیک کرد.

حمیدرضا بهرامیان درگفت وگو با خبرنگار آی هینا گفت: اجرای پروژه نسخه نویسی الکترونیک باعث ارتقاء بهره وری شده است.
وی افزود:  سازمان بیمه سلامت ایران در راستای استقرار سازمان الکترونیک و به جهت بهره گیری از فناوری های نوین در راه ارائه خدمات بهتر و مطلوب تر به بیمه شدگان خود اقدام به راه اندازی سامانه نسخه نویسی الکترونیک کرده که در سراسرکشور در شهرستان های پایلوت اجرایی شده است.
بهرامیان تصریح کرد:  در استان کردستان هم در ابتدای آغاز طرح شهرستان سنندج و بعد از آن در شهرهای سقز،قروه،کامیاران و دهگلان آغاز و بعد ازاین دوره آموزشی درمریوان هم اجرایی خواهد شد.
معاون خدمات بیمه سلامت اداره کل بیمه سلامت کردستان به مزایای طرح نسخه نویسی الکترونیک اشاره و اظهارداشت: ثبت سوابق درمانی بیمار، حذف خطاهای نسخه خوانی و تحویل نادرست دارو به بیمار، جلوگیری از سوءاستفاده از دفاتر بیمه و تحمیل هزینه های غیر واقعی به بیمه، تجویز و مصرف بهینه دارو و خدمات پاراکلینیک، صرفه جویی در مصرف کاغذ و تاثیرات زیست محیطی از اهم مزایای این طرح است.
وی ابراز امیدواری کرد که درآینده نزدیک درسایر شهرهای استان هم نسخه نویسی الکترونیک آغاز می شود به طوری که تاپایان سال تمامی مراکز درمانی طرف قرارداد در سطح استان از این طرح استفاده و نسخه کاغذی بطور کل از سیستم حذف می شود.

برچسب ها: منتخب استانها