امروز: 1399/03/12 | Monday 1st of June 2020
مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی:

بستر نسخه نویسی الکترونیکی در سه شهرستان دیگر استان فراهم شده است

مدیر کل بیمه سلامت استان مرکزی گفت: پروژه نسخه نویسی الکترونیکی در شهرستانهای مجری طرح مانند محلات، شازند و دلیجان علاوه بر شهرستان خمین طی 45 روز آینده تا نیمه مرداد ماه سالجاری با برگزاری آموزش‌ها لازم فعالیت‌های اجرایی خود را کلید خواهند زد.

به گزارش آی‌هینا، محمد رضا جیریایی افزود: اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی که یکی از اهداف بسیار مهم سازمان در راستای دولت الکترونیک است ، در شهرستان خمین بعنوان پایلوت اجرایی شده است .

وی با اشاره به اینکه بستر لازم جهت اجرایی شدن این طرح در سه شهرستان دیگر استان فراهم شده و آموزش‌های لازم در این خصوص درحال برگزاری است، گفت: باتوجه به اینکه درابتدای طرح چالش‌ها و مشکلات متعددی وجود داشت، خوشبختانه همه موارد طبق برنامه ریزی و برگزاری جلسات متعدد بررسی و تا جای ممکن نسبت به رفع ابهامات و مشکلات آن اقدام شد.

مدیر کل بیمه سلامت ادامه داد: آموزش چهره به چهره و مکانیزه توسط همکاران اداره اسناد پزشکی و نظارت و ارزشیابی اداره کل با موسسات و پزشکان برگزار و موارد مورد نیاز به اطلاع موسسات رسانده شد.

جیریایی افزود: بیمه سلامت شهرستان خمین در فاز اول بصورت آزمایشی پروژه نسخه نویسی الکترونیکی را در استان اجرا کرده است که خوشبختانه از ابتدای اجرای طرح از 3 هزارو 396 نسخه تولیدی توسط پزشکان متخصص و عمومی این شهرستان 679 نسخه بصورت الکترونیکی پذیرش شده است که می توان گفت ،حدود 20 درصد از نسخ پزشکان این شهرستان بصورت الکترونیکی به بیمه سلامت ارسال شده است.

وی در خصوص داروخانه ها نیز گفت: 173 نسخه توسط داروخانه‌های شهرستان خمین نیز بصورت الکترونیکی به بیمه سلامت ارسال شده است .

مدیر کل بیمه سلامت استان همچنین گفت: در خرداد ماه سال جاری نزدیک به 45 درصد از نسخ پزشکان شهرستان خمین الکترونیکی شده است که امیدواریم تا ماه‌های آینده همه موسسات طرف قرارداد بصورت 100 درصد نسخ خود را بصورت الکترونیکی در این شهرستان ارسال کنند.

برچسب ها: منتخب استانها