امروز: 1399/03/12 | Monday 1st of June 2020
مدیر کل بیمه سلامت کردستان:

نسخه الکترونیکی افزایش حمایت ها از اقشار آسیب پذیررا به دنبال دارد

مدیرکل بیمه سلامت استان کردستان گفت: در تمام شهرستان‌های استان نسخه الکترونیکی جایگزین دفترچه درمانی بیمه سلامت شده و با اجرای آن اقشار آسیب‌پذیر بیش از پیش مورد حمایت واقع می‌شوند.

انور اسماعیلی درگفت وگو با خبرنگار آی هینا، با اشاره به اینکه ارائه خدمات درمانی بیمه سلامت در تمام شهرستان‌های استان کردستان وارد چرخه نسخه‌ الکترونیکی شد گفت: کردستان نخستین استان کشور است که این طرح به‌ طور صد درصدی در آن عملیاتی شده است.

وی با اشاره به اینکه تا پایان سال‌ جاری تمام مراکز درمانی طرف قرارداد بیمه سلامت باید نسخه خود را به‌صورت الکترونیک ارائه دهند افزود: در این پروسه دفترچه کاغذی حذف و تمام فعالیت‌های بهداشتی و درمانی بیمه شدگان الکترونیکی ثبت شده و آنلاین برای افراد و پزشکان قابل دسترس خواهد بود.

مدیرکل بیمه سلامت استان کردستان با بیان اینکه این طرح برای هر سه ضلع سازمان‌های بیمه‌گر، بیمه‌شدگان و ارائه‌دهندگان خدمت دارای مزیت است تصریح کرد: با اجرای این طرح دریافت خدمات حوزه سلامت سهل‌الوصول و عدالت محورانه بوده و اقشار آسیب‌پذیر بیش از پیش مورد حمایت واقع می‌شوند.

 

وی با تأکید بر اینکه پروژه نسخه‌ الکترونیک دارای مزایای درون و برون سازمانی زیادی است تاکید کرد: حذف دفترچه‌های کاغذی از اهم این مزایاست که علاوه بر صرفه‌جویی در مصرف کاغذ فواید زیست ‌محیطی زیادی را از جمله جلوگیری از قطع درختان در بر خواهد داشت و در نهایت منجر به حذف هزینه چاپ و صدور دفاتر کاغذی بیمه خواهد شد.

اسماعیلی دیگر مزایای اجرایی شدن این طرح را استقرار پرونده سلامت الکترونیک برای بیمه‌شدگان دانست و اظهارداشت: الکترونیکی شدن نسخه علاوه بر کاهش قصورات ، خطاهای پزشکی و نسخه‌خوانی، زمینه‌ساز نظارت دقیق غیرحضوری و کم‌هزینه گشته و از تخلفات و سوء استفادهای احتمالی نیز پیشگیری خواهد کرد.

برچسب ها: منتخب استانها