امروز: 1398/11/09 | Wednesday 29th of January 2020
مدیرکل بیمه سلامت استان خرسان جنوبی خبرداد:

پرداخت 70 درصد مطالبات فروردین موسسات و مراکز دولتی- دانشگاهی

مدیرکل بیمه سلامت استان خراسان جنوبی گفت: 70 درصد مطالبات فروردین ماه موسسات و مراکز دولتی- دانشگاهی درسال جاری پرداخت شده است.

علی اربابی مدیر کل بیمه سلامت استان خراسان جنوبی دردیدار با نماینده نهبندان درمجلس شورای اسلامی گفت: 89 درصد از جمعیت شهرستان سربیشه و 82 درصد از جمعیت شهرستان نهبندان تحت پوشش بیمه سلامت استان هستند.
اربابی به رویکردهای جدید سازمان بیمه سلامت اشاره کرد و افزود: با توجه به رویکرد سازمان بیمه سلامت در خصوص مدیریت منابع، مصارف و تدابیر اندیشیده شده برای پرداخت مطالبات موسسات و مراکز درمانی طرف قرارداد، خوشبختانه از سال 97 تا کنون با برنامه ریزی انجام شده و همکاری جامعه پزشکی توانسته ایم در پرداخت مطالبات به روز شویم.
وی تصریح کرد: درحال حاضر پرداخت مطالبات 97 موسسات دولتی دانشگاهی تا پایان مهرماه تسویه و آبان و آذرماه نیز 70 درصد آن پرداخت شده است، همچنین در بخش غیردانشگاهی به داروخانه ها تا پایان دی ماه و سایر موسسات تا پایان آبان ماه پرداخت ها صورت گرفته است.
اربابی در خصوص پرداخت مطالبات در سال 98 نیز اظهارداشت: 70 درصد مطالبات فروردین ماه موسسات و مراکز دولتی دانشگاهی پرداخت شده و پرداختی به موسسات غیردانشگاهی نیز تا پایان اردیبهشت ماه برای داروخانه ها و فروردین ماه سایر موسسات هم پرداخت شده است. 
 مدیرکل بیمه سلامت استان خراسان جنوبی به تشریح موضوع نسخه نویسی الکترونیکی پرداخت و گفت: این اداره کل هم زمان با سایر ادارات کل استان های کشور، طرح نسخه نویسی الکترونیکی را از شهرستان بشرویه آغاز کرد و قصد داریم تا پایان سال این طرح را در کل استان انجام دهیم.
نماینده نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی نیز دراین دیدار ضمن اعلام رضایت از عملکرد مناسب بیمه سلامت در حوزه انتخابیه خود گفت: پرداختی های به روز بیمه سلامت باعث افزایش رضایتمندی موسسات و بیمه شدگان شده که امیدواریم این روند در سال جاری و سالهای آینده نیز ادامه پیدا کند.
وی افزود: نمایندگان درمجلس شورای اسلامی از هیچ تلاشی برای افزایش اعتبارات استان های محروم دریغ نمی کنند.

برچسب ها: منتخب استانها