امروز: 1398/11/09 | Wednesday 29th of January 2020
با هدف نظارت بر نحوه پذیرش و اقامت بیماران در بیمارستان‌ها صورت می‌گیرد:

اجرای پایلوت پروتکل ارزیابی پذیرش و اقامت بیماران در یک بیمارستان از هر استان

صبح امروز کارگاه آموزشی نحوه اجرای پروتکل ارزیابی مناسبت پذیرش و اقامت بیماران در سی بیمارستان در سی استان کشور به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد. 

به گزارش خبرنگار آی‌هینا، دکتر انور اسماعیلی مدیر کل بیمه سلامت استان کردستان و طراح پروتکل ارزیابی مناسبت پذیرش و اقامت بیماران در این کارگاه آموزشی که با حضور دکتر فرزین معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت و دکتر حنان حاجی محمودی مدیرکل دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت برگزار شد، گفت: سازمان بیمه سلامت با هماهنگی معاونت درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و در راستای اجرای قانون و اسناد بالادستی حوزه سلامت، اقدام به برگزاری این کارگاه کرد تا از این طریق مدیران کل استان‌ها نسبت به اجرای دقیق برنامه آگاهی لازم را کسب کنند. 

وی ادامه داد: سال گذشته این پروتکل در استان همدان در سطح سیزده بیمارستان دانشگاهی به صورت پایلوت اجرا و نتایج آن مثبت ارزیابی شد. بنابراین در راستای کشوری کردن نتایج آن در سال جاری مقرر شد در هر استان یک بیمارستان به عنوان پایلوت انتخاب و در صورت امکان در سال 99 در کل بیمارستان‌های کشور اجرا شود.

مدیر کل بیمه سلامت استان کردستان، بیان کرد: هدف از این طرح نظارت بر نحوه پذیرش و اقامت بیماران در بیمارستان‌ها است و کارشناسان سازمان بیمه سلامت از طریق این آموزش دو روزه با فرآیند این پروتکل و نحوه به کارگیری آن، که مجموعه‌ای از شاخص‌ها و معیارهای علمی است، آشنا می‌شوند که از آن جهت پایش بهینه بر ارائه خدمات بالینی بیمارستان استفاده خواهند کرد تا منابع بیمه سلامت که در بیمارستان‌ها هزینه می‌شود، به نحوی صحیح تخصیص و مدیریت شود./33 

برچسب ها: منتخب استانها