امروز: 1398/11/09 | Wednesday 29th of January 2020
مدیر کل بیمه سلامت خراسان رضوی:

انعقاد قرارداد جدید براساس اولویت‌بندی و نیاز مردم صورت می‌گیرد

مدیر کل بیمه سلامت خراسان رضوی گفت: به دلیل محدودیت منابع، انعقاد قرارداد با موسسات درمانی و داروخانه‌ها براساس نیاز مردم و اولویت‌بندی انجام می‌شود. 

سید مرتضی وجدان در گفت‌وگو با آی‌هینا در خصوص انعقاد قرارداد جدید با مراکز درمانی و داروخانه‌ها توضیحاتی ارائه داد و گفت: با توجه به محدود بودن منابع مالی سازمان بیمه سلامت در سطح کشور، محدودیت هایی برای قرارداد با موسسات جدید اعمال شده است. البته این موضوع به معنای عدم قرارداد نیست به طوری در سال گذشته علی رغم تمام محدودیت‌ها با برخی از موسسات، پزشکان و آزمایشگاه‌ها با توجه به نیاز مردم قرارداد منعقد شد. 

وی ادامه داد: تمام اقدامات براساس منابع موجود صورت می‌گیرد. بدهی به موسسات ناشی از مشکلات اعتباری است و این محدودیت در نهایت باعث می‌شود که تصمیم‌گیری‌ها به صورت موردی و اولویت‌بندی براساس نیاز مناطق باشد. 

مدیر کل بیمه سلامت خراسان رضوی همچنین گفت: عقد قرارداد با موسسات جدید و داروخانه‌ها در کمیته فنی براساس شاخص‌ها مورد بررسی قرار گرفته و در نهایت تصمیم نهایی اتخاذ می‌شود. به عنوان مثال ماه گذشته از سوی انجمن داروسازی 7 داروخانه جدید به سازمان معرفی شد که براساس شاخص‌ها  با 4 مورد که براساس نیاز مردم به خصوص در حاشیه شهرها بود، موافقت شد.

وجدان با اشاره به اینکه بیش از 4 هزارو 800 موسسه درمانی و پزشک طرف قرارداد این اداره کل هستند، افزود: سقف اعتباری ما مشخص و محدود است . همچنین باید به این نکته تاکید کرد که وقتی قرارداد منعقد می‌شود به این معناست که به موسسات متعهد می‌شویم که پرداخت‌ها را به موقع انجام دهیم در غیر این صورت سازمان با چالش مواجه خواهد شد که برای جلوگیری از این موضوع باید براساس نیاز و اولویت مناطق تصمیم‌گیری شود.

مدیر کل بیمه سلامت خراسان رضوی به پرداخت مطالبات نیز اشاره کرد و گفت: در 98، مطالبات فروردین ماه تمام موسسات دولتی و خصوصی و 60 درصد مطالبات اردیبهشت ماه داروخانه‌های بخش خصوصی پرداخت شد.در سال 97 نیز مطالبات مهر ماه به طور قطعی تسویه و مطالبات آذر ماه نیز به صورت علی الحساب پرداخت شده است./33 

برچسب ها: منتخب استانها