امروز: 1398/06/01 | Friday 23rd of August 2019
مدیر کل بیمه سلامت خوزستان خبر داد:

پرداخت پنجاه میلیارد تومان از مطالبات سال ٩٨ دانشگاه‌ها و داروخانه‌ها / اجرای رسیدگی الکترونیک به اسناد بستری در چهار بیمارستان دانشگاهی استان

مدیرکل بیمه سلامت خوزستان از پرداخت پنجاه میلیارد تومان از مطالبات دانشگاه‌ها و داروخانه‌ها طی هفته گذشته خبر داد و گفت: بر اساس مبالغ تخصیص یافته ، مطالبات سال جاری موسسات دانشگاهی تا فروردین ماه بصورت قطعی و داروخانه‌های دولتی و خصوصی علی الحساب تا خرداد ماه پرداخت شد.

به گزارش آی‌هینا، علی خسروی بیان کرد: رسیدگی الکترونیک به اسناد بستری تاکنون در ۴ بیمارستان دانشگاهی اجرایی شده که تا پایان سال تمام بیمارستان‌ها تحت پوشش این برنامه قرار خواهند گرفت به نحوی که پرداخت‌ها نیز بر اساس آن انجام خواهد شد.

مدیرکل بیمه سلامت خوزستان افزود: استقرار سامانه‌های الکترونیک خط قرمز سازمان بیمه سلامت است. در تیرماه اجرای نسخه الکترونیکى، استحقاق سنجی و رسیدگی الکترونیک به اسناد در بیمارستان ابوذر اهواز، دانشگاه و دانشکده‌های دولتی در چهار شهرستان از استان راه اندازی شد، اجرا در این شهرستان‌ها به این دلیل بوده که ابتدا بستر سازی لازم و همکاری‌های بین بخشی راتقویت و بهبود بخشیده و بعد از اجرای موفقیت آمیز، این برنامه‌ها را در دیگر شهرستان های استان نیز اجرایی کنیم.

وی گفت: نسخه نویسی الکترونیک در هشت شهرستان از استان آغاز شده که امیدواریم تا پایان سال در دیگر شهرستان‌ها اجرایی شود.

مدیرکل بیمه سلامت خوزستان بیان کرد: سال گذشته بالغ بر ۶۰۰میلیارد  تومان جهت درمان  افراد تحت پوشش  بیمه سلامت هزینه شده که بیشترین سهم پرداختی دارو بوده که رقم قابل توجهی را به خود اختصاص  می‌دهد

برچسب ها: منتخب استانها