امروز: 1398/06/01 | Friday 23rd of August 2019
مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه مطرح کرد:

کرمانشاه رتبه نخست را در زمینه صدور دفترچه بیمه برای مددجویان کمیته امداد کسب کرد

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه در خصوص صدور دفترچه بیمه به مددجویان کمیته امداد، گفت: تاکنون 36 هزار دفترچه بیمه برای این گروه از بیمه‌شدگان صادر شده است به نحوی که این استان رتبه نخست را در زمینه صدور دفترچه در کشور دارد.

کیومرث مظفری در گفت‌وگو با خبرنگار آی هینا در خصوص پرداخت مطالبات مراکز درمانی بیان کرد: ازابتدای سال تاکنون 920 میلیارد ریال از مطالبات مراکز دولتی و غیر دولتی پرداخت شده است.

 مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه ادامه داد: ارائه خدمات درمانی به بیمه‌شدگان کمیته امداد از طریق نظام ارجاع و پزشک خانواده انجام شده و بیمه‌شدگان نباید هیچ دغدغه‌ای در این زمینه داشته باشند. در حال حاضر خدمات به بهترین شکل در حال ارائه به بیمه‌شدگان است.

 مظفری در ادامه به اجرای برنامه نسخه‌نویسی الکترونیک اشاره کرد و گفت: نسخه نویسی الکترونیک که زمینه ساز تشکیل پرونده الکترونیک سلامت است و تاثیر قابل توجهی در کاهش تقاضاهای القایی دارد. این اقدام کیفیت تجویز خدمات را افزایش داده و تاکنون در 5 شهرستان استان کرمانشاه راه اندازی شده است.

 وی افزود: در اجرای این طرح تعامل خوبی بین تیم پزشکان و اداره کل بیمه سلامت استان‌ وجود دارد و روزانه روند اقدامات پایش می شود. همچنین به منظور تشویق، پرداخت‌ مطالبات پزشکانی که در نسخه نویسی پیشگام هستند در اولویت قرار دارد.

 مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه به بیمه شدگان توصیه کرد که از خود درمانی بپرهیزند و گفت: به پزشکان نیز توصیه شده است که در تجویز منطقی دارو و خدمات پاراکلینیک نهایت همکاری و دقت را داشته باشند به نحوی که این موضوع کاهش قابل توجهی در هزینه ها داشته است. 

 مظفری  بیان کرد: استان کرمانشاه علی‌رغم آسیب‌های ناشی از سیل و زلزله توانسته خدمات درمانی مناسبی را به مردم ارائه دهد./33

برچسب ها: منتخب استانها