امروز: 1398/06/01 | Friday 23rd of August 2019
مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان:

736 بیمار خاص درزنجان از خدمات بیمه سلامت بهره مند هستند

مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان گفت: دراین استان حدود 736 بیمار خاص تحت پوشش بیمه سلامت هستند که در طول سال بیش از 17 میلیون تومان برای درمان این بیماران هزینه می شود.

به گزارش خبرنگار آی هینا، خدیجه ابراهیم خانی مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان دردیدار با معاون سیاسی، امنیتی استانداری زنجان گفت: بیمه سلامت دراستان زنجان با حدود 100 درصد  از مراکز درمانی دولتی و 90 درصد موسسات خصوصی قرارداد همکاری دارد، همچنین با 14 بیمارستان خصوصی، غیردولتی و دانشگاهی و 3 مرکز جراحی نیز تعامل و همکاری می کند.

وی  افزود: درشرایط فعلی برای ارایه خدمات بهداشتی و درمانی به یک بیمه شده عادی حدود 3 میلیون و 66 هزار و 762 ریال هزینه  می شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان تاکید کرد: ازسوی دیگر برای بیماران خاص نظیر هموفیلی، تالاسمی، دیالیز و پیوند کلیه هم در طول سال بیش از 17 میلیون تومان هزینه می شود، یعنی درماه بیش از 1.5 میلیون تومان توسط سازمان بیمه سلامت برای این بیماران هزینه پرداخت می شود.

ابراهیم خانی با بیان اینکه از اواخر سال 97 مددجویان کمیته امداد نیز تحت پوشش سازمان بیمه سلامت قرار گرفتند تصریح کرد: خوشبختانه از سال گذشته تفاهم نامه هایی میان سازمان بیمه سلامت و سازمان بهزیستی منعقد شد، مبنی براینکه برای افراد مجهول الهویه نیز بیمه درنظرگرفته شود، ضمن اینکه زندانیان فاقد هرگونه بیمه نیز می توانند از خدمات بیمه سلامت استفاده می کنند.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته پروژه نظام ارجاع الکترونیکی در زنجان به عنوان استان پایلوت اجرایی شد اظهار داشت: همچنین استحقاق سنجی نیز با هدف رفع همپوشانی یکی از پروژه هایی است که در سال گذشته اجرایی شده است، البته دو طرح نسخه الکترونیکی با درنظرگرفتن زیرساخت های لازم و پذیرش الکترونیکی اسناد بستری هم درسال جاری پیگیری خواهد شد.

مدیرکل بیمه سلامت استان زنجان گفت: سامانه 1666 درجهت پاسخگویی به بیمه شدگان و موسسات نیز درحال حاضر به وظایف خود عمل می کند.

ابراهیم خانی افزود: درسال جاری پرداخت مطالبات به مراکز درمانی نسبت به سال گذشته شرایط مناسبی داشته و امیدواریم شرایط اعتباری برای بیمه سلامت درآینده قابل قبول تر شود.

برچسب ها: منتخب استانها