امروز: 1398/09/23 | Saturday 14th of December 2019
معاون بیمه سلامت استان همدان خبر داد:

شناسایی افراد فاقد پوشش بیمه از طریق سامانه نسخه نویسی الکترونیک

معاون بیمه سلامت استان همدان از پوشش بیمه ای افراد فاقد بیمه در این استان خبرداد و گفت: شناسایی افراد فاقد پوشش بیمه از طریق سامانه نسخه نویسی الکترونیکی یکی از برنامه های سازمان بیمه سلامت است.

دکتر محجوب در گفت و گو با آی هینا ، با تاکید براینکه شناسایی افراد فاقد بیمه یکی از خط مشی های سازمان بیمه سلامت است، بیان کرد: با وجود اینکه بیمه سلامت همگانی به صورت رایگان برای مردم در نظر گرفته شده بود اما همچنان شاهد برخی افراد فاقد دفترچه بیمه هستیم .

 وی با اشاره به شناسایی افراد فاقد بیمه از طریق نسخه نویسی الکترونیک، تصریح کرد: برنامه سازمان این است که از طریق این سامانه افرادی که فاقد بیمه هستند شناسایی و به  سازمان معرفی شوند.

 محجوب با تاکید بر فرهنگسازی در زمینه پوشش بیمه ای افراد جامعه، خاطرنشان کرد: کار فرهنگی در زمینه بیمه افراد بسیار حائز اهمیت است به طوریکه باید اطلاع رسانی دقیقی از روند بیمه به مردم صورت بگیرد.

 معاون بیمه سلامت استان همدان با بیان اینکه باید در مدارس در زمینه بیمه آموزش داده شود، افزود: یکی از نکاتی که باید در جامعه نهادینه کرد این است که اگر افراد بیمه داشته باشند با مراجعه به موقع به پزشک بیماری آنها نیز به موقع شناسایی می شود و همین شناسایی و درمان به هنگام، بسیاری از هزینه های درمان را کاهش می دهد.

 وی گفت: سالانه حدود 6 میلیارد تومان هزینه دیالیز در همدان پرداخت می شود که علت اصلی آن بیماری دیابت است. درحالی که اگر این بیماری در مراحل اولیه شناسایی شود درهزینه های فرد و نظام سلامت بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

 وی با اشاره به اینکه برآورد می شود یک تا دو درصد جمعیت استان فاقد پوشش بیمه ای باشند، ادامه داد: افراد فاقد بیمه هنگام مراجعه به مراکز درمانی نیز می توانند  در کمتر از نیم ساعت دفترچه درمانی ایرانیان را دریافت کنند. 

برچسب ها: منتخب استانها