امروز: 1398/09/23 | Saturday 14th of December 2019
مدیر کل بیمه سلامت استان قم:

367 هزارو 254 نفر در استان قم تحت پوشش خدمات بیمه سلامت هستند

مدیر کل بیمه سلامت استان قم با بیان ضرورت بهره‌ مندی همگانی از خدمات بیمه در استان؛ از تحت پوشش قرار گرفتن  367 هزارو 254 نفر در بیمه سلامت خبر داد.

 به گزارش آی هینا؛ فخاریان قمی به  630 مرکز طرف قرارداد این بیمه اشاره کرد و گفت:  این مراکز شامل بیمارستانها، پزشکان، درمانگاه ها، فیزیوتراپی ها، آزمایشگاه ها و مراکز ارائه خدمات خاص است. همچنین 13 درمانگاه خیریه تحت پوشش این اداره کل در حال خدمت رسانی به مردم هستند.

فخاریان قمی اظهار کرد: برای صدور و چاپ دفترچه،  7 دفتر پیشخوان دولت و یک واحد مخصوص حوزه علمیه در قم و 3 دفتر روستایی در این حوزه خدمت رسانی می کنند.

وی ادامه داد: در حوزه پزشک خانواده روستایی 12 مرکز در حال فعالیت هستند.

مدیر کل بیمه سلامت استان قم همچنین به مددجویان تحت پوشش این بیمه اشاره کرد و گفت: در سال گذشته 25 هزار نفر از مددجویان کمیته امداد تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند.

فخاریان افزود: تاکنون مطالبات بیمارستان‌های دولتی تا اردیبهشت ماه ، بیمارستان‌های غیر دولتی تا فروردین ماه، داروخانه‌های خصوصی تا  50 درصد تیر ماه، مراکز جراحی محدود تا فروردین ماه، آزمایشگاه ها، فیزیوتراپی ها و رادیولوژی ها تا اردیبهشت ماه، پزشکان خصوصی،دندانپزشک‌ها و درمانگاه‌های خصوصی تا خرداد ماه و نیز مراکز دیالیز تا خرداد ماه معوقات خود را دریافت کرده‌اند.

وی ادامه داد: آخرین مبلغی که در این راستا پرداخت شده است مبلغ 20 میلیارد ریال  بوده است که مبلغ 3 میلیارد و  890 میلیون ریال جهت  پرونده‌هایی که به مراکز خصوصی مراجعه کرده اند، پرداخت داشته ایم.

فخاریان قمی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: سامانه 1666 که بصورت شبانه روزی است و  بیمه شدگان می‌توانند انتقادات، پیشنهادات و سؤالات مربوطه را مطرح کنند و بنده نیز دوشنبه ها یک هفته درمیان 9 تا 12 در این سامانه پاسخگو هستم.

مدیر کل بیمه سلامت استان در خصوص استقرار میز خدمت در این اداره کل بیان کرد: خدمات مربوط به تاییدات دارویی و پاراکلینیک که از طریق اینترنتی نیز قابل انجام است و نیز لزوم تاییدیه حضوری برای برخی داروها از خدمات این میز خدمت است.

وی ابراز کرد:  نسخه نویسی الکترونیکی در حال حاضر توسط 24 پزشک و مرکز درمانی در قم تحت پوشش قرار گرفته  و در حال تکمیل این سامانه هستیم و هدف سازمان تا پایان سال پوشش حدود 50 درصد از پزشکان است.

مدیر کل بیمه سلامت استان یکی دیگر از برنامه های سازمان را سامانه استحقاق سنجی عنوان کرد و گفت: این سامانه در راستای حذف دفترچه بوده و پذیرش با مراجعه به سامانه استحقاق سنجی و با ارائه کد ملی اخذ می شود و از خدمات بستری استفاده می‌کنند و در بیمارستان های دولتی در حال انجام است.

وی پردازشگر الکترونیکی اسناد بستری را از دیگر برنامه های این اداره کل دانست و افزود: در آینده ای نزدیک همه استان ها در یک بیمارستان شروع به کار خواهند کرد.

وی همچنین به پوشش هزارو 294  نفر از بیماران خاص اشاره کرد و گفت: 64 نفر بیمار مبتلا به هموفیلی، 101 نفر از بیماران مبتلا به تالاسمی،490 نفر از بیماران ام اس، 176 نفر  از بیماران پیوند کلیه و 290 نفر از بیماران دیالیزی تحت پوشش بیمه سلامت هستند که 55 نفر مربوط به اتباع خارجی است. 

وی خاطر نشان کرد: صدور دفترچه بیمه سلامت ایرانیان ازسال 93 رایگان بوده است و طبق قانون بودجه بیمه شدگان بیمه سلامت همگانی فقط به مراکز دولتی می توانند مراجعه کنند، که برای افرادی که بیش از دو سال است که بیمه ندارند، برای دریافت دفترچه بیمه سلامت ایرانیان باید 50درصد هزینه ها را پرداخت کنند که مبلغ293هزارو400 تومان سالیانه برای هر نفر بوده و مابقی توسط دولت پرداخت می شود.

وی افزود: یکی از مشکلاتی که با آن مواجه هستیم و بیمه شدگان باید توجه کنند این است که اعضای خانواده در صورت ازدواج باید مراجعه و دفترچه را باطل و برای صدور دفترچه جدید اقدام کنند، در غیر این صورت طبق قانون مشمول پرداخت حق بیمه معوق می شوند.

فخاریان قمی همچنین در پایان تاکید کرد: برخی افراد و شرکت ها در راستای سودجویی با مردم تماس می گیرند و برای دریافت مبلغی جهت صدور دفترچه بیمه سلامت وبیمه تکمیلی خود را نماینده بیمه سلامت معرفی می کنند، که هر گونه ارتباط بیمه سلامت با این افراد تکذیب می شود و اعلام می کنم، روند صدور دفترچه در مراکز قانونی و در کوتاه ترین زمان ممکن صادر می شود.

برچسب ها: منتخب استانها