امروز: 1398/09/23 | Saturday 14th of December 2019
مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی:

یک هزار و 98 بیمار خاص در استان مرکزی تحت پوشش بیمه سلامت هستند

مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی گفت: یک هزار و 98 بیمار خاص در این استان تحت پوشش بیمه سلامت هستند که بیشترین جمعیت را بیماران مبتلا به ام.اس تشکیل می‌دهند.

به گزارش پایگاه خبری آی‌هینا، محمدرضا جیریایی بیان کرد: هزار و ۹۸ بیمار خاص تحت پوشش بیمه سلامت هستند که از این جمعیت تعداد ۵۸ نفر به بیماری هموفیلی، ۴۸نفر به بیماری تالاسمی، ۲۰۱ نفر دیالیزی، ۲۰۱ نفر پیوند کلیه و ۴۵۵ نفر به بیماری ام.اس مبتلا هستند .

وی افزود: سال گذشته بیش از ۱۴میلیارد تومان هزینه برای بیماران خاص صرف شده که در مجموع  بیشترین هزینه به مبلغ ۳ میلیارد و یکصد میلیون تومان مربوط به بیماران ام‌اس بوده است.

جیریایی در خصوص طرح دولت الکترونیک بیان کرد: اجرای طرح دولت الکترونیک از جمله برنامه‌های اولویت دار سازمان بیمه سلامت است که در این راستا نسخه نویسی الکترونیکی از جمله برنامه های سازمان در خصوص تحقق دولت الکترونیکی است. نسخه نویسی الکترونیکی در استان مرکزی پس از برگزاری آموزش های مورد نیاز برای موسسه های طرف قرارداد در شهرستان خمین و پس از آن در شهرستان های شازند، محلات و دلیجان اجرایی شده و تا پایان سال در تمامی شهرستان های استان نیز اجرایی خواهد شد.

مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی افزود: راه اندازی سامانه ۱۶۶۶ از دیگر اقدامات بیمه سلامت در راستای تحقق دولت الکترونیک است، بیمه شدگان می توانند تمامی مشکلات، سوالات و شکایات خود را از طریق این سامانه پیگیری کنند.

وی ادامه داد: رسیدگی الکترونیک به اسناد بستری بیمارستان‌ها از دیگر اقدامات سازمان بیمه سلامت در راستای تحقق دولت الکترونیکی بوده و در این طرح پرونده بستری از بیمارستان ها برای رسیدگی به صورت الکترونیکی به ادارات بیمه سلامت در استان ها ارسال می شود.

مدیر کل بیمه سلامت استان مرکزی ادامه داد: طرح رسیدگی الکترونیک به اسناد بیمارستان‌ها اکنون در بیمارستان امیرالمومنین(ع) شهرستان اراک و بیمارستان امام(ره) خمین و بیمارستان مدرس ساوه اجرایی شده است.

جیریایی افزود: همچنین سامانه الکترونیکی نظام ارجاع پزشک خانواده در مناطق روستایی، عشایر و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر شهرستان ساوه راه اندازی شده است. در این طرح اطلاعات بیمه شدگان در مناطق روستایی، عشایری و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر این شهرستان با مراجعه به پزشک خانواده در سامانه ثبت شده و در صورت نیاز به خدمات سطح دو و سه  به صورت الکترونیکی به پزشکان متخصص، بیمارستان ها و درمانگاه ها ارجاع می شود و بیمه شدگان با ارائه کدملی می‌توانند خدمات مورد نیاز را دریافت کنند.

برچسب ها: منتخب استانها