امروز: 1398/09/23 | Saturday 14th of December 2019
مدیرکل بیمه سلامت بوشهر خبرداد:

طلب ۷۰ میلیارد ریالی بیمه سلامت از دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر از طلب ۷۰ میلیارد ریالی بیمه سلامت  از دستگاه‌های اجرایی این استان خبرداد.

پرویز رمضانی در گفت و‌گو با خبرنگار آی هینا گفت: با توجه به حساسیت موضوع و شرایط خاص اقتصادی پرداخت مطالبات برای پاسخگویی بیمه سلامت و تسویه مطالبات مؤسسات تشخیصی درمانی ضروری است.

وی افزود: سال گذشته با وجود اینکه برای نخستین بار سقف اعتباری برای استان‌ها تعیین شد اما توانستیم با تعامل و همکاری مراکز درمانی ، اجرای راهنماهای بالینی ، تجویز علمی و منطقی و پرهیز از هزینه های غیر ضرور در همان سطح هزینه‌ها را کنترل کنیم.

رمضانی تصریح کرد: امسال نیز با وجود محدودیت‌های اعتباری، تاکنون ۴۲۰ میلیارد ریال تامین اعتبار به موسسه‌های درمانی پرداخت شده است.

وی اظهار داشت: در حال حاضر در پرداخت مطالبات سال جاری به روز هستیم و تنها حدود ۲ماه از مطالبات سال گذشته معادل ۱۵۰ میلیارد ریال باقی مانده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر گفت: برای مدیریت کردن هزینه‌ها الکترونیکی کردن خدمات بیمه سلامت از اولویت‌ها است که در این ارتباط تاکنون کار نسخه نویسی در شهرستان‌های گناوه، دشتی و دیلم در دست اجراست.

وی تاکید کرد: هم اکنون هزار بیمار صعب العلاج تحت پوشش این بیمه قرار دارند که خدمات ارائه شده به آنها در بخش درمان و دارو به میزان ۹۰ تا ۱۰۰ درصد رایگان ارائه می‌شود.

 

برچسب ها: منتخب استانها