امروز: 1399/04/21 | Saturday 11th of July 2020
مدیرکل بیمه سلامت استان قم:

ارایه خدمات به ایثارگران درکوتاه ترین زمان / بهره مندی بیش از 14 هزار نفر ایثارگراز خدمات بیمه سلامت

مدیرکل بیمه سلامت استان قم گفت: ارایه خدمات به جانبازان و ایثارگران دراداره کل بیمه سلامت این استان دراسرع وقت و بدون تشریفات انجام می شود.

محمد رضا فخاریان با اشاره به اینکه اداره کل بیمه سلامت  استان قم، درخدمات دهی به بیمه شدگان جانباز، ایثارگر و والدین شهدا با جدیت عمل می کند گفت:  تعویض دفاتر کمتر از 3 ماه یکی از خدماتی است که به جانبازان ارایه می دهد، درشرایطی که فرد جانبازی به دفاتر پیشخوان برای تعویض دفترچه مراجعه می کند؛ به صورت تلفنی بدون مراجعه به اداره کل این مسئله برای این قشر انجام می شود.

وی افزود: ضمن اینکه درخصوص والدین شهدا درمراجعه به دفاتر پیشخوان پیگیری امور به صورت تلفنی برابر مقررات انجام شده و ضرورتی برای حضور اداره کل بیمه سلامت وجود ندارد، همچنین درباره عملیات رفع همپوشانی برای جانبازانی که از نیروهای مسلح و تامین اجتماعی دارای دفترچه هستند؛ جهت  برخورداری تنها از یک دفترچه با هماهنگی، جهت جلوگیری از سوء استفاده  و ارایه خدمات مطلوب تر با سازمان های بیمه گرخدمات مشاوره انجام می شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان قم، با بیان اینکه ارایه خدمات مشاوره به صورت شبانه روزی توسط کارشناسان این اداره کل با مسئولان اداره کل بنیاد شهید انجام می شود تصریح کرد: البته این شرایط وجود دارد که رفع مشکلات جانبازان به شکل تلفنی هم پیگیری شود، لذا خدمات مورد نیاز این قشر به صورت سریع دردفاتر پیشخوان ارایه خواهد شد.

فخاریان با تاکید براینکه پرونده جانبازان درموضوع خسارات متفرقه پیگیری و پرداخت ها سریع تر صورت می گیرد اظهار داشت: جلسات منظم با مسئولان مرتبط با بیمه شدگان جانبازو ایثارگر دربنیاد شهید وامور ایثارگران برای ارایه خدمات مطلوب به این افراد برگزار شده و دراین باره مشکلی وجود ندارد، حتی هماهنگی های لازم با بیمه دی به عنوان بیمه عامل تکمیلی بنیاد امور ایثارگران نیز صورت گرفته است.

وی با اشاره به هماهنگی با بیمه دی جهت جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی از دفترچه خانواده شهدا و جانبازان گفت: درحال حاصر حدود 14  هزار و 831 نفر بیمه شده بنیاد شهید از خدمات بیمه سلامت  بهره مند هستند.

مدیرکل بیمه سلامت استان قم، درخصوص اجرای پروژه نسخه الکترونیکی دراین استان افزود: در استان قم طبق بخشنامه اعلامی به دلیل نبود شهرستان، مقرر شد که این طرح در3 روستا و برای تعدادی از پزشکان  شهری انجام شود، لذا نسخه الکترونیکی تاکنون برای حدود 21 نفر ازمجموع پزشکان عمومی و 4 داروخانه آغاز شده است.

فخاریان تاکید کرد: به طورحتم طبق برنامه زمان بندی شده  اجرای پروژه نسخه الکترونیکی انجام می شود، اما اقناع پزشکان برای اجرای این طرح کار مشکلی است که باید با جدیت این مسئله را پیگیری کرد؛ ضمن اینکه باید به سوی مکانیزاسیون و الکترونیکی کردن سیستم ها حرکت کرد و چاره ای جز این وجود ندارد، هرچند که برای شروع به کار مشکلاتی برای فراهم کردن تجهیزات لازم وجود دارد.

مدیرکل بیمه سلامت استان قم گفت: درشرایط فعلی 138 هزار و 909 نفر از مجموع 364 هزار و 743 بیمه شده تحت پوشش صندوق بیمه سلامت همگانی هستند.

برچسب ها: منتخب استانها