امروز: 1399/04/21 | Saturday 11th of July 2020
مدیرکل بیمه سلامت استان گیلان خبر داد:

شناسایی ۴۳ هزار همپوشانی بیمه‌ای در استان گیلان

مدیرکل بیمه سلامت استان گیلان از شناسایی ۴۳ هزار همپوشانی بیمه‌ای در استان گیلان خبر داد گفت: طرح رفع همپوشانی بیمه‌‌ای در راستای حذف افراد دارای دو بیمه و با هدف خدمات‌رسانی بهتر اجرا می‌شود. 

دکتر علی اکبری گفت: شناسایی این تعداد افراد در اجرای برنامه‌ کشوری برای برطرف کردن همپوشانی بیمه‌ای با همکاری سازمان تامین اجتماعی و ‌نیروهای مسلح در استان گیلان انجام شده و همچنین ناظران بیمه سلامت با همراهی دفاتر پیشخوان خدمات دولت بررسی همپوشانی بیمه‌ای را انجام می‌دهند.

 وی افزود: همپوشانی بیمه‌ای به این دلیل انجام می‌شود که افراد دارای چند دفترچه‌ی بیمه از چند سازمان بیمه‌گر همچون تامین اجتماعی، بیمه سلامت، بیمه‌ی نیروهای مسلح، بیمه‌ی روستایی یا کمیته‌ی امداد امام باید تنها از یک دفترچه‌ برخوردار باشند.

 مدیرکل بیمه سلامت استان گیلان با اشاره به اجرای طرح کشوری استحقاق‌سنجی بیمار نیز خاطر نشان کرد: رفع همپوشانی بیمه‌‌ای از اهداف مهم اجرای این طرح است، در این طرح نیز بیمه شده در بیمارستان‌ها با ارائه کارت ملی، پس از کنترل همپوشانی بیمه‌ای، کد رهگیری دریافت کرده و از خدمات لازم برخوردار می‌شود.

 وی درادامه با اشاره به برخورداری مددجویان کمیته‌ی امداد از دفترچه‌ی بیمه سلامت خاطر نشان کرد: تاکنون ۱۶ هزار نفر از مددجویان این نهاد در استان گیلان با حضور در دفاتر پیشخوان نسبت به دریافت دفترچه‌ی بیمه سلامت اقدام کردند.

 مدیرکل بیمه سلامت استان گیلان افزود: مددجویان کمیته‌ی امداد امام خمینی(ره) در استان گیلان که تاکنون برای دریافت دفترچه‌ی بیمه سلامت خود اقدام نکرده‌اند باید هر چه سریعتر با حضور در دفاتر پیشخوان اقدامات لازم در این باره را انجام دهند، در غیر این صورت نمی‌توانیم خدمات ارائه دهیم. 

  گفتنی است؛ بر پایه‌ی آخرین آمار منتشر شده یک هزار و ۱۴۵پزشک عمومی، دندانپزشک، متخصص و فوق‌تخصص، ۳۲۷داروخانه، ۸۹ آزمایشگاه، ۵۸ رادیولوژی، ۸۹ فیزیوتراپی، چهار کلینیک جراحی محدود، ۴۲ درمانگاه و ۳۴ بیمارستان دولتی و خصوصی طرف قرارداد با اداره‌ی کل بیمه سلامت استان گیلان هستند

برچسب ها: منتخب استانها