امروز: 1398/11/02 | Wednesday 22nd of January 2020
مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان خبرداد:

اجباری شدن بیمه پایه درمان براساس توان اقتصادی خانواده‌

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان گفت: در برنامه ششم توسعه دولت مکلف شده از طریق سازمان بیمه سلامت بیمه پایه درمان را برای خانواده ها اجباری کند، البته این امر براساس توان اقتصادی خواهد بود.

به گزارش خبرنگار آی هینا، محمد جعفری در مراسمی به مناسبت هفته دولت در جمع خبرنگاران افزود: اداره کل بیمه سلامت استان کرمان بیش از 60 درصد جمعیت استان را تحت پوشش بیمه ای دارد و برای کاهش بار مالی از سبد هزینه خانواده ها در هنگام بیماری، ماهانه بیش از 55 میلیارد تومان وجوه درمانی بیماران را به بیش از هزار و 400 مرکز درمانی خصوصی و دولتی استان پرداخت می کند.

وی تصریح کرد: برای سهولت دسترسی بیمه شدگان روستایی با استقرار بیش از 500 نفر پزشک و ماما در روستاها و پرداخت ماهیانه بیش از 14 میلیارد تومان بابت خدمات پزشکان خانواده در جوامع روستایی موجبات رفاه ساکنان این مناطق را فراهم می کند.


مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان با بیان اینکه در کاهش مرگ و میر زنان باردار، ایران جزو 10 کشور اول دنیا محسوب می شود اظهار داشت: یکی از چالش هایی که با متوسط دنیا فاصله داریم، سهم مردم از هزینه های درمانی است که البته در چهار سال اخیر از 56 درصد به 37 درصد تنزل پیدا کرده است.

وی تصریح کرد: حدود 10 درصد از جمعیت استان کرمان دارای چند دفترچه بیمه بوده که یک چالش است ؛ لذا برنامه رفع هم پوشانی را دنبال می کنیم. ضمن اینکه کشور در گسترش بیمه موفق بوده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان افزود: در طرح "ارزیابی وسع" خانواده ها، قرار شده در دهک‌های اول تا سوم 100 درصد حق بیمه را دولت بدهد و بیمه سلامت آنها را رایگان تحت پوشش قرار می دهد و دهک های بعدی براساس میزان توان در حق بیمه مشارکت داشته باشند که این مسئله به عدالت پرداخت براساس توان نزدیک می شود.

جعفری تاکید کرد: تعهدات بیمه برای دارو کاهش پیدا نکرده است و 70 تا 100 درصد هزینه داروهای گران‌قیمت از طریق بیمه پرداخت می‌شود.

برچسب ها: منتخب استانها