امروز: 1398/11/02 | Wednesday 22nd of January 2020
مدیر کل بیمه سلامت آذربایجان شرقی مطرح کرد:

فعالیت بدون تنش و حاشیه پزشکان

مدیر کل بیمه سلامت آذربایجان شرقی گفت: علی رغم تمام هجمه ها و حاشیه سازی هایی که در حوزه سلامت و پزشکان مطرح می شود، پزشکان همچنان بدون تنش فعالیت می کنند.

به گزارش خبرنگار آی هینا، وحید مجیدی گفت: از سال ۹۳ همزمان با آغاز طرح تحول سلامت جمعیت بیمه شدگان بیمه سلامت رشد ۱۷ درصدی نسبت به سال ۹۲ داشت، اما با همت تمام همکاران این اداره کل در سال ۹۷ شاهد کاهش ۱۳ درصدی این آمار بوده ایم.

وی افزود: از سال گذشته تاکنون چهار هزار و ۲۰۰ نفر رفع هم پوشانی شده اند.

مجیدی هم چنین در مورد پوشش بیمه ای بیماران خاص گفت: در سال ۹۰ تعداد بیماران خاص دو هزار و ۵۰۰ نفر بود که این آمار در سال ۹۷ نزدیک چهار هزار نفر را شامل می شود.

مدیر کل بیمه سلامت استان آذربایجان شرقی گفت: در آذربایجان شرقی ۴۵ هزار نفر مددجوی کمیته امداد داریم که بیمه ۲۶ هزار نفر از این افراد تاکنون به بیمه سلامت منتقل شده است.

مجیدی با بیان اینکه آذربایجان شرقی برای چهار پروژه الکترونیکی در حوزه سلامت به عنوان پایلوت انتخاب شده است تشریح کرد: طرح نسخه نویسی الکترونیکی در حال حاضر در ۲۱۰ مطب و ۱۲۴ داروخانه در حال اجرا است و ۳۸۱ موسسه خصوصی نیز اسناد خود را به صورت الکترونیکی ارسال می کنند.

وی افزود: ارسال الکترونیکی اسناد بستری در ۲۸ بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی تبریز، سه بیمارستان دانشگاه مراغه و یک بیمارستان دانشگاه سراب اجرا می شود و به وسیله حذف فرآیند صدور برگ های کاغذی حدود دو میلیون و ۸۰۰ هزار کاغذ صرفه جویی می شود.

برچسب ها: منتخب, منتخب استانها