امروز: 1399/01/18 | Monday 6th of April 2020
مدیرکل بیمه سلامت مازندران اعلام کرد:

همکاری بیمه سلامت و ثبت احوال مازندران در ارائه خدمات نوین الکترونیکی بیمه سلامت

مدیرکل بیمه سلامت مازندران گفت: ایجاد و آماده سازی بستر الکترونیکی مناسب جهت اجرای طرح های نوین الکترونیکی بیمه سلامت با محوریت کد ملی واحد برای شناسایی بیمه شدگان در طرح‌های استحقاق سنجی بیمه و استحقاق درمان همچنین پاسخگویی برخط در جهت استعلام های بیمه‌ای در تسریع ارائه خدمات به بیمه‌شدگان بسیار مهم و ضروری است. 

به گزارش آی‌هینا، دکتر رسول ظفرمند در دیدار با علی رجبی ، مدیرکل ثبت احوال استان که با حضور معاونین و جمعی از مسئولین بیمه سلامت همچنین معاون فناوری اطلاعات ثبت احوال برگزار شد، ضمن تقدیر از همراهی و همکاری ثبت احوال استان در ارائه خدمات نوین بیمه‌ای  بیان کرد: در راستای اجرای مصوبات برنامه ششم توسعه در زمینه برخط کردن اطلاعات ثبت احوال جهت پوشش بیمه ای آحاد جامعه و همچنین استقرار پروژه های نوین الکترونیکی بیمه سلامت شامل استحقاق سنجی الکترونیک، ارجاع الکترونیک، رسیدگی الکترونیک اسناد و نسخه نویسی الکترونیک، تعامل و همکاری هرچه بیشتر بین بیمه سلامت و ثبت احوال بسیار مهم و ارزشمند است. 

مدیرکل بیمه سلامت مازندران در ادامه افزود : ایجاد و آماده سازی بستر الکترونیکی مناسب جهت اجرای طرح های نوین الکترونیکی بیمه سلامت با محوریت کد ملی واحد برای شناسایی بیمه شدگان در طرح‌های استحقاق سنجی بیمه و استحقاق درمان همچنین پاسخگویی برخط در جهت استعلام های بیمه‌ای در تسریع ارائه خدمات به بیمه‌شدگان بسیار مهم و ضروری است که خوشبختانه با نظر بسیار مساعدی که مدیر کل و مجموعه ثبت احوال و مدیران این اداره کل دارند ، امیدواریم بتوانیم در آینده نزدیک شاهد بسط و گسترش خدمات نوین الکترونیکی بیمه سلامت در سطح استان باشیم.

همچنین در این نشست رجبی، مدیرکل ثبت احوال استان مازندران نیز طی سخنانی، ضمن تبریک کسب رتبه برتر اداره کل بیمه سلامت در جشنواره شهید رجایی استان افزود: خدمت رسانی به مردم در حوزه سلامت از اهمیت بسزایی برخوردار بوده و تعامل این دو دستگاه می تواند نقش موثری در این خصوص ایفا کند.

وی افزود: بیمه سلامت در سال‌‌های اخیر خدمات مناسب و نوینی را به بیمه شدگان ارائه کرد و ثبت احوال نیز در راستای تعامل و همکاری با این اداره کل ، آمادگی لازم را جهت همکاری‌های هر چه بیشتر دارد.

مدیرکل ثبت احوال استان مازندران گفت: ثبت احوال آمادگی دارد برای افرادی که فاقد شناسنامه بوده و از نهادهای حمایتی معرفی ‌شوند، در اسرع وقت نسبت به صدور شناسنامه جهت دریافت خدمات بیمه اقدام کند. 

وی همچنین افزود: آماده اقدام جهت ارائه و صدور شناسنامه برای نوزادان حداکثر تا ۲۴ ساعت در سراسر استان هستیم تا بتوانند ضمن دریافت دفترچه بیمه سلامت، از خدمات مورد نیاز درمانی بهره مند شوند.

حدود نیمی از جمعیت استان مازندران تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند و این اداره کل جهت خرید راهبردی خدمات سلامت مورد نیاز بیمه شدگان،  با بیش از 2 هزار و سیصد موسسه درمانی در سطح استان طرف قرارداد است.  

برچسب ها: منتخب استانها