امروز: 1398/07/26 | Friday 18th of October 2019
مدیرکل بیمه سلامت استان مازندران مطرح کرد:

هزینه کرد عادلانه اعتبارات حوزه سلامت با اجرای ارزیابی وسع

مدیرکل بیمه سلامت استان مازندران گفت: اجرای ارزیابی وسع اعتبارات بخش سلامت را به سمت عدالت سوق می دهد.

به گزارش خبرنگار آی هینا ، رسول ظفرمند گفت: برگزاری ارزیابی وسع می‌تواند به برقراری عدالت در سلامت کمک کند و وضعیت توانایی مالی بیمه‌شدگان را شفاف سازد.

 ظفرمند تصریح کرد: میزان مشارکت در پرداخت حق بیمه بر اساس نتایج ارزیابی وسع مشخص می‌شود و اگر نتایج این ارزیابی نشان داد که فرد توانایی مالی مناسبی دارد، در تأمین بخشی از حق بیمه  مشارکت می‌کند.  

مدیرکل بیمه سلامت مازندران با تاکید براینکه با اجرای ارزیابی وسع اعتبارات بخش سلامت به سمت عدالت سوق می‌یابد گفت: هدف از اجرای این مصوبه قانونی کاهش چتر پوشش بیمه‌ای نیست.

 مدیرکل بیمه سلامت مازندران به پروژه‌های نوین و الکترونیکی سلامت در استان اشاره کرد و گفت: در فصل استحقاق سنجی، حدود ۸۰ هزار نفر که چند بیمه‌ای بودند تعیین تکلیف شدند.

 ظفرمند بابیان اینکه در ارسال و رسیدگی الکترونیکی اسناد بیمارستانی جزو شش استان پایلوت و استان اول کشورهستیم افزود: خوشبختانه به همت دانشگاه های علوم پزشکی ۹۹ درصد اسناد بیمارستانی در تیرماه به‌صورت الکترونیکی ارسال و رسیدگی شده و هزینه‌ها قابل پرداخت است.

 وی به مشارکت 70 پزشک استان مازندران در بحث نسخه‌نویسی الکترونیک اشاره کرد و گفت : تمامی این پزشکان طی یک هفته تا 10 روز حق‌الزحمه خود را دریافت کردند.

 ظفرمند با بیان اینکه نسخه‌پیچی الکترونیک از مهرماه سال جاری آغاز می‌شود اظهارداشت: در بحث ارجاع الکترونیک منتظر تأیید نهایی وزارت بهداشت و تعیین نرم‌افزار منتخب هستیم.

 

برچسب ها: منتخب استانها