امروز: 1399/03/15 | Thursday 4th of June 2020
مدیرکل بیمه سلامت هرمزگان خبرداد:

اجرایی شدن پرونده الکترونیک در بیمارستان های هرمزگان

مدیرکل بیمه سلامت هرمزگان گفت: طرح نسخه نویسی الکترونیکی در تمام بیمارستان های هرمزگان از اول مهرماه اجرایی می شود. 

دکتر علی علیزاده درجلسه آموزش و استقرار سیستم پردازشگر اسناد بستری اداره کل بیمه سلامت هرمزگان افزود: البته این طرح از نیمه شهریور ماه در بیمارستان شهیدمحمدی آغاز شده بود واز مهرماه در 14 بیمارستان دولتی و دانشگاهی استان این طرح وارد فاز اجرا می گردد.

وی اظهار داشت : البته از مدتی قبل در شهرهای قشم، بندرلنگه و بندرعباس نیز برای پزشکان، آزمایشگاه ها، داروخانه ها و... دوره های آموزشی  نسخه نویسی الکترونیکی پاراکلینیک برگزارشد.

علیزاده کاهش مصرف کاغذ، تشخیص بهتر بیماری، تشکیل بانک اطلاعاتی بیمار، دسترسی آسان‌تر وزودتر پزشک به اطلاعات بیمار، جلوگیری از تکرار خدمات درمانی ودارویی را از جمله مزایای اجرای طرح پرونده نویسی الکترونیکی بیماران خواند. 

مدیرکل بیمه سلامت هرمزگان گفت: نسخه نویسی الکترونیکی سرپایی در مطب ها هم شروع شده است.

وی بابیان اینکه لازمه یک مدیریت مناسب، داشتن منابع لازم است؛ اظهارداشت : مهمترین منابع یک مدیر برای ارائه خدمات بهینه شامل نیروی انسانی، بودجه، تکنولوژی، زمان، مواد مصرفی و اطلاعات است که هرمدیری روزانه جهت انجام وظیفه مدیریتی خود یعنی برنامه ریزی، سازماندهی، رهبری و کنترل نیاز به اطلاعات دارد تا بتواند تصمیمات اثربخش ودرستی را اتخاذ کند.

مدیرکل بیمه سلامت هرمزگان افزود: تصمیم گیری یعنی انتخاب بین چند گزینه که برای اتخاذ تصمیم درست بایستی اطلاعات معتبر، بموقع، جامع و مرتبط در اختیار یک فرد قراربگیرد و پزشکان برای تشخیص و درمان صحیح بیماری، نیازمند اطلاعات دقیق و بموقع می باشند.

وی گفت: زمانی پزشکان می توانند بیماری را سریعتر و دقیقتر تشخیص دهند و درمان مناسبی را داشته باشند که به تاریخچه بیماری و تمام اطلاعات مورد نیاز بیمار دسترسی داشته باشند.

علیزاده خاطرنشان کرد: دسترسی به اطلاعات در پرونده و نسخه الکترونیکی باعث کاهش هزینه های بیمار، سازمان های بیمه گر و همچنین تصمیمات صحیح پزشکان می شود.

برچسب ها: منتخب استانها