امروز: 1398/07/26 | Friday 18th of October 2019
مدیرکل بیمه سلامت کردستان:

استقرار سامانه پردازشگر اسناد الکترونیک بستری باعث شفاف سازی می شود

مدیرکل بیمه سلامت کردستان با اشاره به استقرار سامانه پردازشگر اسناد الکترونیک بستری گفت: با استقرار کامل سامانه یکی از اهداف مهم سازمان بیمه سلامت که مدیریت هوشمند براساس تحلیل داده‌های آماری است، محقق و موجب شفاف‌سازی در نحوه درخواست، رسیدگی و پرداخت هزینه‌های بستری می‌شود.

دکتر انور اسماعیلی در جلسه آموزش سامانه پردازشگر اسناد بستری بیان کرد: براساس برنامه پنجم و ششم توسعه و قوانین بودجه ای سال97 و 98 سازمان بیمه سلامت ایران موظف به استقرار سامانه‌های الکترونیک شده است که استقرار سامانه پردازشگر اسناد الکترونیک بستری هم در این راستا است. 

مدیرکل بیمه سلامت کردستان ادامه داد: اسقرار سامانه‌های الکترونیک سازمان در استان مانند استحقاق سنجی ، نسخه نویسی الکترونیک و پذیرش الکترونیک اسناد خسارت متفرقه در استان مطلوب تر ازمیانگین کشوری اجرا شده است و امیدوارم سامانه پردازشگر اسناد الکترونیک هم با توجه به هماهنگی و همکاری خوب بیمه سلامت و دانشگاه علوم پزشکی با موفقیت وپیشرفت قابل قبولی اجرایی شود. 

وی افزود: سامانه پردازشگر اسناد الکترونیک بستری با اهداف افزایش بهره وری خدمات رسانی، مدیریت منابع مالی، یکسان سازی سیاست‌های سازمان‌های بیمه گر پایه، تسریع در خدمت رسانی، برقراری انظباط مالی، رسیدگی آنلاین و برخط اسناد بستری جهت جلوگیری از خطاها است که منجر به کاهش کسورات و افزایش رضایت مندی مراکز درمانی طرف قرارداد خواهد شد.

اسماعیلی گفت: ازمزایای زیست محیطی راه اندازی این سامانه می‌توان به کاهش مصرف کاغذ در پرونده های بیمارستانی و کاهش انباشت کاغذ درواحدهای درآمد و ترخیص بیمارستان و ادارات رسیدگی به اسناد بیمه اشاره کرد که علاوه بر بهبود و تسریع در روند رسیدگی و پرداخت میتواند در بهبود روند مستند سازی فرایند های درمانی بیمه شدگان نیز تاثیر‌گذار باشد. 

مدیرکل بیمه سلامت کردستان بیان کرد: براساس آمار مستند در دسترس، تعداد پرونده‌های بیمارستانی کشور درسال گذشته بالغ بر 6 میلیون و 200 هزار پرونده است که اگر میزان اوراق متوسط هر پرونده را 20 برگ در نظر بگیریم میزان صرفه جویی کاغذ با اجرایی شدن این نرم افزار بالغ بر 124 میلیون برگ کاغذ خواهد بود.

برچسب ها: منتخب استانها