امروز: 1398/07/26 | Friday 18th of October 2019
مدیرکل بیمه سلامت استان خراسان رضوی:

رسیدگی الکترونیک به اسناد بستری منجر به صرفه جویی مصرف کاغذ می‌شود

مدیرکل بیمه سلامت استان خراسان رضوی گفت: بر اساس برآوردی که دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجام داد، سالانه ۸۰۰ میلیون تومان برای کاغذهای اسناد بستری هزینه می‌شود و با اجرای رسیدگی الکترونیک به اسناد بستری می‌توان در این هزینه صرفه جویی کرد.

سید مرتضی وجدان در گفت‌وگو با خبرنگار آی هینا درباره اجرای برنامه رسیدگی الکترونیک به اسناد بستری افزود: اجرای برنامه رسیدگی الکترونیک به اسناد بستری یکی از آرزوهای قدیمی سازمان بیمه سلامت است و به ایجاد فضای مشترک برای کارشناسان بیمه سلامت و دانشگاه‌های علوم پزشکی کمک می‌کند.

 وی ادامه داد: در برنامه رسیدگی الکترونیک به اسناد بستری، فرآیندهای کار اصلاح و سیستم‌های کنترلی بیمه سلامت و دانشگاه‌های علوم پزشکی به صورت آنلاین فراهم می‌شود. به طور مثال اگر اسناد در کارتابل واحد درآمد مانده باشد، کاملا مشخص است.

 وجدان بیان کرد: این برنامه از اتلاف منابع جلوگیری می‌کند. زیرا همواره با مشکلاتی مانند کمبود نیرو و زمان مواجه بودیم و این برنامه می‌تواند از این نظر هم بسیار سودمند باشد. از طرف دیگر این برنامه در زمینه صرفه جویی از مصرف کاغذ بسیار موثر است.

 مدیرکل بیمه سلامت استان خراسان رضوی افزود: پرونده‌ها به صورت میانگین بین ۲۰ تا ۱۰۰ برگ دارند و با وجود رسیدگی الکترونیک به اسناد بستری، از مصرف کاغذ در پرونده‌ها جلوگیری می‌شود.

 وی اظهار داشت: این برنامه فعلا در بیمارستان‌های دولتی دانشگاهی انجام می‌شود. در کل استان خراسان رضوی ۴۲ بیمارستان داریم که در حال حاضر برنامه رسیدگی الکترونیک به اسناد بستری در ۱۵ بیمارستان استان اجرایی شده است و همچنین عملیات فرآیند کار در بیمارستان‌های باقیمانده هم به مرور آغاز می‌شود.

 وجدان درباره استقبال بیمارستان‌های خصوصی از برنامه رسیدگی الکترونیک به اسناد بستری نیز گفت: این برنامه به مرور به این سمت حرکت می‌کند که بیمارستان‌های خصوصی هم چاره‌ای به جز پیوستن به این برنامه ندارند. / ۱۱

 

برچسب ها: منتخب استانها