امروز: 1398/07/26 | Friday 18th of October 2019
مدیرکل بیمه سلامت استان اصفهان:

4 هزار بیمار خاص از خدمات بیمه سلامت بهره مند هستند

مدیرکل سازمان بیمه سلامت استان اصفهان گفت: درحال حاضر4 هزار نفر از بیماران خاص تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند که هزینه درمان این افراد بسیار است و گاهی در خصوص برخی بیماران به مبالغ میلیاردی هم می‌رسد.

حسین بانک در گفت وگو با خبرنگار آی هینا گفت: در کشور ۳۸ میلیون نفر از خدمات بیمه سلامت استفاده می‌ کنند که ۴۸ درصد جامعه را شامل می‌شود؛ از این تعداد حدود 85 درصد به صورت رایگان از خدمات بیمه سلامت استفاده می‌کنند. 

 وی افزود: از نظر قانونی مکلف هستیم افرادی که تحت پوشش بیمه نیستند را تحت پوشش قرار دهیم و زمینه‌ این مساله را دولت فراهم کرده تا همه مردم بتوانند با مراجعه به مراکز درمانی طرف قرارداد، از خدمات آن استفاده کنند؛ این در شرایطی است که هزینه بیمه سلامت در سطح کشور چیزی در حدود ۱۳ هزار میلیارد تومان است که رقم قابل توجهی بوده و بخش عمده این هزینه توسط دولت تقبل می‌ شود.

 بانک اظهار کرد: درحال حاضر4 هزار نفر از بیماران خاص تحت پوشش بیمه سازمان بیمه سلامت قرار دارند که هزینه درمان این افراد بسیار است و گاهی در خصوص برخی بیماران به مبالغ میلیاردی هم می‌رسد؛ این در حالی است که فرانشیز بیمه پرداخت نمی‌کنند یا فرانشیز بیمه ای کمتری دریافت می شود.

 مدیرکل بیمه سلامت اصفهان گفت: در شرایط فعلی برای تایید نسخ انسولین قلمی از بیماران نحوه صحیح مصرف آن را جویا می شویم، در صورتی که بیمار نحوه مصرف و نگهداری صحیح آن را نداند، باید برای تایید نسخه در کلاس های آموزشی شرکت کند؛ چرا که برخی از بیماران با عدم نتیجه گیری از درمان به علت نبود آموزش کافی، به دکتر مراجعه کرده و درخواست می کنند که دوز دارو افزایش پیدا کند.

برچسب ها: منتخب استانها