امروز: 1398/07/26 | Friday 18th of October 2019
مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین خبرداد:

پرداخت هزینه داروی 680 بیمار خاص توسط بیمه سلامت درقزوین

مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین گفت: سالانه ۱۰ میلیارد تومان هزینه داروی ۶۸۰ بیمار خاص در استان توسط بیمه سلامت پرداخت می شود.

به گزارش خبرنگار آی هینا، قاسم بهرامی در خصوص برنامه های هفته سلامت گفت: از ۳ تا ۹ آبان ماه به عنوان هفته بیمه سلامت تعیین شده و به این مناسبت برنامه های متنوعی در استان هم پیش بینی شده که اجرا می شود.

 وی تصریح کرد:  طرح بیمه اجباری در رسانه ملی و رسانه های خبری اعلام شده اما هنوز آیین نامه اجرایی آن به استان ها ارسال نشده است.

 بهرامی گفت: در طرح ببمه اجباری هر فردی که فاقد دفترچه بیمه باشد می تواند به مراکز صدور دفترچه بیمه سلامت مراجعه کرده و درخواست خود را ارایه کند.

 مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین اظهارداشت: دهک های اول، دوم و سوم می توانند دفترچه را رایگان دریافت کنند و دهک های چهارم و پنجم فقط ۵۰ درصد حق بیمه را می دهند و دهک های 6 تا 10 باید حق بیمه را کامل پرداخت کنند.

 وی گفت: افرادی که در حال حاضر دفترچه بیمه سلامت دارند شامل پوشش رایگان طرح قرار می گیرند و افراد دهک بالا باید هزینه ها را پرداخت کنند که تعریف دهک ها پس از ابلاغ آیین نامه مشخص می شود.

 مدیرکل بیمه سلامت استان قزوین تاکید کرد: در استان تعداد ۴ بیمار متابولیک داریم که نقص ژنتیک دارند که باید داروهای خاصی مصرف کنند که هزینه سنگینی دارد و ما برای این چهار نفر سالانه یک میلیارد تومان هزینه دارو پرداخت می کنیم.

 بهرامی گفت: همچنین دو برادر بیمار خاص تحت پوشش بیمه سلامت هستند که هزینه داروی آنها سالانه یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان می شود و ما همه آن را پرداخت می کنیم.

 وی بیان کرد: دو نفر دیگر سالانه ۴۰۰ میلیون تومان هزینه داروهای خاص خود را از بیمه سلامت دریافت می کنند.

 بهرامی افزود: در استان قزوین در حال حاضر ۶۸۰ بیمار خاص تحت پوشش قرار دارد که سالانه ۱۰ میلیارد تومان هزینه های داروی آنها توسط بیمه سلامت پرداخت می شود.

 وی گفت: همه کسانی که بیمار خاص هستند و سالانه میلیارد ها تومان هزینه داروی آنها را تامین می کنیم به طور مستمر رصد و راستی آزمایی می شوند./22

برچسب ها: منتخب استانها