امروز: 1398/07/26 | Friday 18th of October 2019
مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر:

تاکنون بیش از 2 هزار نسخه الکترونیکی تجویز شده است

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر با اشاره به اینکه از اول مهرماه از پزشکان مجری برنامه پزشک خانواده، دیگر نسخه کاغذی تحویل نمی‌گیریم گفت: تاکنون ماهانه بیش از 2 هزار نسخه الکترونیکی تجویز شده است که برای ادامه این اقدام به اعتماد بیمه شدگان و ارتقاء سطح زیر ساخت‌ها نیاز داریم. 

به گزارش آی‌هینا، دکتر پرویز رمضانی مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر در دیدار با عبدالامیر قاسمی فرماندار شهرستان دیلم افزود: در مراجعات به بخش سرپایی مراکز درمانی طرف قرارداد نیز دیگر نیازی به دفترچه نیست و بیمه شده با ارائه شماره ملی خود می تواند خدمات درمانی دریافت کند. این طرح مزایای زیادی دارد و بصورت مکانیزه و هوشمند است و از دوباره کاری و تداخل دارویی جلوگیری می کند.

وی با اشاره به اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی در شهرستان های گناوه، دیلم و دشتی بیان کرد: در طرح بصورت آنلاین، فرآیند ارائه خدمات قابل رصد و کنترل است و در زمان ویزیت بیمار و تجویز دارو و خدمات، خیلی از ضوابط و قواعد و گایدلاین‌های بالینی اجرا می شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر گفت: بر اساس تکلیف قانونی از سوی مجلس و دولت، از ماه‌های آتی صرفاً افرادی که توان پرداخت حق  بیمه ندارند به صورت رایگان تحت پوشش بیمه قرار می گیرند و تعیین میزان توانمندی افراد در مشارکت پرداخت حق بیمه نیز بر عهده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گذاشته شده است.

رمضانی با اشاره به اینکه 85 درصد بیمه شدگان این سازمان رایگان تحت پوشش هستند، افزود: از سال آینده بیمه شدگانی که تحت پوشش هستند نیز مورد ارزیابی وسع قرار گرفته و بر اساس توانایی مالی افراد حق بیمه پرداخت کنند.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر با اشاره به وضعیت پرداخت‌های بیمه سلامت به موسسات تشخیصی درمانی طرف قرارداد در استان گفت: علی رغم مشکلاتی که در تامین منابع مالی وجود داشت در سال جاری در پرداخت مطالبات به روز هستیم

برچسب ها: منتخب استانها