امروز: 1398/07/26 | Friday 18th of October 2019
مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان غربی خبر داد:

پرداخت ۴۱ میلیارد و ۶۷۵ میلیون ریال به دانشگاه‌های علوم پزشکی ارومیه و خوی

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان غربی گفت: با توجه به اعتبارات تخصیص یافته به اداره کل بیمه سلامت آذربایجان غربی برای تیر ماه امسال، مبلغ ۴۱ میلیارد و ۶۷۵ میلیون ریال به دانشگاه‌های علوم پزشکی ارومیه و خوی پرداخت شد.

نادر نانبخش در گفت‌وگو با خبرنگار آی هینا در ارومیه افزود: این اعتبارات که از سرفصل خدمات پرسنلی سطح یک صندوق بیمه سلامت روستاییان، عشایر و ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر است، بر اساس تعداد جمعیت تحت پوشش بین دو دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان تقسیم شد.

 وی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی خوی تنها شامل شبکه بهداشت و درمان شهرستان خوی بوده و بر اساس تعداد بیمه شدگان تحت پوشش، مبلغ ۵ میلیارد و ۶۰ میلیون ریال به حساب آن دانشگاه واریز شده است.

 نانبخش بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ارومیه شامل شبکه‌های بهداشت و درمان کلیه شهرستان‌های استان به جز شهرستان خوی بوده و بر اساس تعداد بیمه شدگان تحت پوشش مشمول مبلغ ۳۶ میلیارد و ۶۱۵ میلیون می‌شود که به حساب این دانشگاه واریز شده است.

 مدیرکل بیمه سلامت استان آذربایجان غربی اظهار داشت: از مبلغ یاد شده اخیر، بیشترین مبلغ بر اساس جمعیت بیمه شده روستاییان، عشایر و ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر به شبکه بهداشت و درمان ارومیه به مبلغ ۱۰ میلیارد و ۲۵ میلیون ریال تخصیص یافته و کمترین مبلغ بر همین اساس به شهرستان چایپاره به مبلغ ۷۵۴ میلیون ریال اختصاص داده شد. / ۱۱

برچسب ها: منتخب استانها