امروز: 1399/04/15 | Sunday 5th of July 2020
مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی خبرداد:

اجرای پروژه نسخه الکترونیکی در خراسان جنوبی

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی گفت: صدور نسخه الکترونیک در شهرستان بشرویه، فردوس و سرایان، اجرایی شده و در همه استان  نیز در آینده اجرایی خواهد شد. 

به گزارش خبرنگار آی هینا، علی اربابی در خطبه‌های پیش از نماز جمعه بیرجند با گرامیداشت هفته بیمه سلامت گفت: یکی از توصیه‌ها و اهداف ما این است که مردم به جز درد و رنج بیماری دغدغه‌ای دیگر نداشته باشند و از سال 73 تاکنون خدمات پوششی و تلاش های ما کاهش هزینه از جیب مردم بوده است.

 وی با بیان اینکه امروز 90 درصد هزینه های بستری از جیب دولت پرداخت می‌شود افزود: دربخش سرپایی هم 70 درصد را دولت پرداخت می‌کند و دراین وضعیت میانگین هزینه بستری برای هر نفردر بیمارستان های استان یک میلیون و 600 هزار تومان می‌رسد که سازمان بیمه سلامت آن را پرداخت می‌کند.

 مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم صدور نسخه‌های الکترونیکی درهمه استان محقق شود گفت: آذرماه همه پرونده های درمانی در بیمارستانهای خراسان جنوبی الکترونیکی می‌شود.

 وی با بیان اینکه بیمه اجباری از سمت دولت ابلاغ شده و هرکسی که فاقد پوشش بیمه است به دفاتر پیشخوان مراجعه کند تصریح کرد: 30 دفتر پیشخوان دراستان آماده است تا نیازها را برطرف کنیم .

وی تاکید کرد: به منظور صیانت از حقوق مردم، کیفیت درمان و کاهش هزینه های پرداخت از جیب مردم، سامانه الکترونیکی در دستور کار خود قراردادیم و زیرساخت لازم برای حذف دفترچه به میزان زیاد فراهم شده است.

 مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی با بیان اینکه صدور نسخه الکترونیک در شهرستان بشرویه، فردوس و سرایان، اجرایی شده است اظهارداشت: تلاش می‌شود این روند در همه استان اجرایی شود تا مشکل مردم که اگر برای درمان دفترچه همراه خود نداشته باشند محقق شود.

برچسب ها: منتخب استانها