امروز: 1399/04/21 | Saturday 11th of July 2020
مدیرکل بیمه سلامت بوشهر مطرح کرد:

برخورداری یکسان شهروندان از یارانه دولت با اجرای طرح بیمه همگانی سلامت

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر گفت: طرح بیمه سلامت همگانی و صدور دفترچه رایگان، نوعی برخورداری یکسان همه افراد از یارانه دولتی است.

پرویز رمضانی در گفت وگو با خبرنگار آی هینا، با اشاره به چالش های بیمه‌ای افزود: با وجود اطلاع رسانی گسترده، مردم تا پیش از احساس نیاز حتی در صورت رایگان بودن ، برای دریافت دفترچه بیمه مراجعه نمی کنند که این علت اصلی عدم پوشش کامل بیمه سلامت در جامعه است. 

 وی افزود: از ابتدای سال گذشته صدور دفترچه بیمه رایگان برای ساکنان شهرها متوقف شد ولی اکنون مطابق قانون برنامه ششم توسعه، پوشش بیمه پایه سلامت برای آحاد جامعه اجباری است و برخورداری از یارانه دولتی از طریق ارزیابی وسع انجام می شود. 

 مدیرکل بیمه سلامت بوشهر با اشاره به جزئیات طرح ارزیابی وسع تاکید کرد: در گام اول برای بیمه شدگان فعلی که رایگان بیمه شده اند، با تخفیف 50 درصدی دفترچه دریافت کرده اند، ضمن اینکه در صورت مراجعه در فرصت 6 ماهه، دفترچه با همان شرایط قبلی و رایگان با اعتبار شش ماهه صادر می شود، یعنی هیچ محدودیتی برای بیمه شدگان فعلی ایجاد نشده است و پس از شش ماه نیز دفترچه این افراد بر اساس نتیجه ارزیابی وسع تمدید می شود. 

 رمضانی تصریح کرد: برای افراد فاقد پوشش بیمه ای که شامل دو گروه ساکنان شهرها و روستاهای کمتر از 20 هزار نفر و یا شهرها و روستاهای بیش از 20 هزار نفر هستند ، اگر در زمان مراجعه اعلام کردند، توان پرداخت حق بیمه را دارند با پرداخت کل حق بیمه، دفترچه با اعتبار یک سال و بدون دوره انتظار برای آنها صادر می شود. ولی اگر متقاضی دریافت یارانه دولتی باشند در سیستم ثبت نام کرده و اطلاعات آنان برای وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی ارسال می شود. 

 مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر گفت: افراد با مراجعه به سامانه IHIO.GOV.IR   و بخش سامانه پوشش اجباری بیمه سلامت و یا دفاتر پیشخوان طرف قرارداد بیمه سلامت در سراسر استان می توانند درخواست دفترچه کنند. 

 وی تصریح کرد: در موارد اورژانسی طی بازه زمانی شش ماهه در نظر گرفته شده برای ارزیابی وسع، اگر بیماری در بیمارستان بستری شود، تنها با پرداخت کامل حق بیمه می تواند تحت پوشش قرار بگیرد ، چون فرصت ارزیابی وسع وجود ندارد که البته به عنوان تخفیف، برای بیمار و اعضای خانواده بدون دوره انتظار دفترچه صادر می شود./22

برچسب ها: منتخب استانها