امروز: 1399/03/18 | Sunday 7th of June 2020
مدیر کل بیمه سلامت همدان مطرح کرد:

کاهش هزینه‌ها و جلوگیری از مراجعات غیر ضرور از مزایای اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک

مدیر کل بیمه سلامت همدان با بیان اینکه اجرای طرح نسخه‌نویسی الکترونیک مراجعات بیماران را هدفمند می‌کند، گفت: جلوگیری از مراجعات غیرضروری، کاهش هزینه‌ها، حفظ سلامتی بیمار به منظور جلوگیری از عوارض تصویربرداری و مصرف بی رویه دارو از مزایای این طرح است.

دکتر سعید فرجی در گفت‌وگو با آی‌هینا با بیان اینکه سازمان‌های بیمه گر با استقرار طرح نسخه‌نویسی الکترونیک می توانند تراز بهتری در حوزه منابع و مصارف داشته باشند، افزود: در این صورت قطعا مطالبات مراکز طرف قرارداد به روزتر خواهد شد، مراکز ارائه خدمت زودتر به مطالبات خود می‌رسند و سازمان های بیمه‌گر نیز بهتر می‌توانند هزینه ها را مدیریت و پرداخت‌ها را به روز کنند.

مدیر کل بیمه سلامت همدان با بیان اینکه طرح‌های دیگری نیز وجود دارد تا مراجعات بیماران بررسی علمی شود، گفت: گاهی بیماران مدت زمان طولانی بستری می‌شوند درصورتی که ضرورتی ندارد و زودتر می توانند مرخص شوند.

وی با اشاره به طرح ارزیابی وضعیت پذیرش یا اقامت بیمار افزود: این طرح نشان می‌دهد که بیمار چه مدت زمانی باید بستری شود و از موارد غیرضرور جلوگیری می کند.

فرجی با اشاره به اینکه برگزاری آزمون وسع برعهده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است، گفت: امسال این وزارتخانه باید در راستای هدفمندی یارانه‌ها استحقاق سنجی را انجام دهد. با برگزاری آزمون حداکثر یک ماه به درخواست فرد پاسخ داده می‌شود که می تواند از یارانه دولتی استفاده کند یا خیر. سه دهک اول فعلا حق بیمه پرداخت نمی کنند و دهک چهارم می‌تواند ۵۰ درصد حق بیمه را پراخت کند.

مدیرکل بیمه سلامت استان همدان با بیان اینکه دهک‌های بالا می توانند با پرداخت هزینه 580 هزار تومانی در سال خود را بیمه کنند، خاطرنشان کرد: از سال آینده ارزیابی وسع صورت می گیرد تا خدمات طبق آن ارائه شود.

وی ادامه داد: طی ماه گذشته با اجرای طرح بیمه اجباری 3 هزارو 170 نفر در استان به بیمه سلامت مراجعه کرده‌اند و برای آنها  آزمون وسع درخواست شده است. 128 نفر نیز با پرداخت حق بیمه کامل، بیمه شده‌اند.حق بیمه کامل یک بیمه شده اجباری۵۸۰ هزار تومان است که این میزان برای دهک چهار ۲۹۰ هزار تومان و برای دهک یک تا سه رایگان خواهد بود.

مدیرکل بیمه سلامت استان همدان در ادامه از جمعیت یک میلیون نفری بیمه شدگان بیمه سلامت استان همدان خبر داد و گفت: این میزان ۵۷درصد جمعیت استان را شامل می شود.

وی با تاکید به اینکه اکثر این بیمه شدگان روستایی هستند و بالغ بر ۶۳۰ هزار نفر می‌شوند، افزود: صندوق کارکنان دولت که با سابقه ترین صندوق است، ۱۲۷ هزار نفر را در برمی گیرد.

فرجی بیان کرد: صندوق بیمه سلامت همگانی سال ۹۳ برای بیمه شدن افرادی که فاقد پوشش بیمه‌ای بودند، اجرایی شد و اگرچه در سال ۹۵تعداد افراد زیرپوشش این بیمه به ۲۸۰ هزار نفر رسید اما به دلیل رفع همپوشانی از سال ۹۶ به بعد جمعیت آن به ۱۷۰  هزار نفر در نیمه اول سال 98 رسیده است.

برچسب ها: منتخب استانها