امروز: 1399/07/09 | Wednesday 30th of September 2020
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی مطرح کرد:

لزوم همکاری خانواده ها با نظام سلامت درکمک به حل بحران کرونا

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی گفت: نهاد خانواده به‌عنوان نهادی قدرتمند و قابل اتکا با مدیریت صحیح رفتارها، در کنار نظام سلامت درحل بحران کرونا ایفای نقش می کند.

طهماسبی در گفت وگو با خبرنگار آی هینا گفت: خانواده در بافت فرهنگ اسلامی ایرانی، محبوب ترین نهاد بشری نزد خداوند است که مسیر سعادت و سلامت دنیوی واخروی انسان ها را تضمین می کند و کانون اصلی رشد و تعالی انسان ها محسوب می شود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده ،استانداری خراسان رضوی افزود: افرادی که در خانواده سالم زندگی می کنند، در مقایسه با افرادی که در محیط خانوادگی ناسالم قرار دارند،  ازسلامت جسمانی، روانی و اجتماعی بالاتری برخوردار هستند. به همین دلیل جامعه سالم با خانواده سالم امکان پذیر است.

وی تصریح کرد: فضایی که فرد در آن زندگی می کند، با دو عامل اصلی در رشد شخصیتی تأثیرگذار است که آن دو عامل اصلی پدر و مادر هستند. پدر و مادر ، مربیان و معلمین افراد در زندگی اند و محیط خانه اصلی ترین آموزشگاه برای فرد است.

طهماسبی با اشاره به اینکه نظام‌های سلامت فعلی، برنامه خود را بر پایه سلامت خانواده بنا نهاده اند اظهارداشت: نظام سلامت به عنوان پایه های اصلی خانواده و محور اساسی سلامت، نقش ویژه ای در رشد و پیشرفت جامعه دارند، زیرا نه تنها مسئول سلامت خود هستند بلکه بیشترین مراقبت‌ها را برای سلامت و بهداشت خانواده نیز انجام می ‌دهند.
 
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی گفت: دروضعیت فعلی که با  بحران جهانی ویروس کرونا مواجه هستیم، نهاد خانواده به‌عنوان نهادی قدرتمند و قابل اتکا با مدیریت صحیح رفتارها، در حل این بحران در کنار نظام سلامت ایفای نقش کرده و پناهگاه امن مقابله با کرونااست.

وی افزود: خانواده بهترین محیط برای آموزش نکات بهداشت فردی به کودکان و نوجوانان برای گذر از این وضعیت است، با این‌ حال لازمه موفقیت نهاد خانواده به‌ویژه با توجه به طولانی شدن روند مواجهه با کرونا و گذار از مشکلات پساکرونایی ، توانمندسازی آن در حوزه‌های روان‌شناختی و اجتماعی در کنار تقویت مراقبت‌های سلامت‌ محور است.

برچسب ها: منتخب استانها